Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kazdangā dzērājšoferis uzsāk bēgšanu no policijas, tiekot pie kriminālprocesa un vēl vairākiem pārkāpumiem

Pirmdien, 4. aprīlī, ap pulksten 21 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, patrulējot Kazdangā, pamanīja transportlīdzekli “Audi”, kurš pārvietojās bez iedegtiem tuvās gaismas lukturiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumsargi Valsts policijas dienesta transportlīdzeklim ieslēdza speciālo gaismas signālu un norādīja pretī braucošam transportlīdzeklim “Audi”, lai apstājas, taču tā vadītājs palielināja ātrumu un uzsāka bēgšanu, līdz likumsargiem izdevās viņu apturēt. Tika noskaidrots, ka vīrietis atrodas 2,08 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām. Tāpat ir uzsākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgām prasībām, par virzienrādītāja nerādīšanu, veicot nogriešanās manevru pa labi, par braukšanu bez iedegtām noteiktām ārējām apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.