Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Klajā nāk jauns Liepājas Simfoniskā orķestra disks ar Kārļa Lāča mūziku

Foto – Jānis Porietis

Ceturtdien, 30. decembrī, pulksten 16 restorānā “Čello” koncertzāles “Lielais dzintars” 7. stāvā Liepājas Simfoniskais orķestris prezentēs savu jaunāko mūzikas ierakstu albumu. Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” jaunajā mūzikas CD iemūžināti divi Kārļa Lāča opusi – Koncerts klavierēm ar orķestri un Latvju simfonija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierakstā, kas vēl šogad veikts koncertzālē “Lielais dzintars”, līdzās Liepājas Simfoniskajam orķestrim diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā piedalījušies arī solisti – pianiste Agnese Egliņa un akordeonists Artūrs Noviks, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

  1. gadā radītais klavierkoncerts, kura vēstījumā komponists iekodējis bērnu un vecāku daudzšķautnaino attiecību stāstu, savu pirmatskaņojumu piedzīvoja tā paša gada sākumā Rīgā Agneses Egliņas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Māra Sirmā sniegumā. Neilgi pēc tam Agnese Egliņa nu jau kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Atvaru Lakstīgalu šo koncertu atskaņoja arī 21. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā.

Mūzikas kritiķi pēc klavierkoncerta pirmatskaņojuma pauda, ka šis Lāča darbs ir ievērojams ar jaudīgiem kontrastiem, neapslāpstošu jaudu, daudz interesantiem muzikāliem atradumiem, rotaļīgu spēlēšanos ar mūzikas motīviem un stiliem, bet visam pāri ar prasmi aizraut un vest līdzi. Turklāt Agnese Egliņa ar savu spridzīgo temperamentu un faķīrisko tehniku šajā ritmiski, melodiski un tembrāli komplicētajā skaņdarbā dara īstus brīnumus – no solo partijas brīvajos brīžos viņa kopā ar orķestrantiem izplaukšķina ritmu rakstus, bet neparastāka skanējuma iegūšanai koncerta trešajā daļā atbilstoši komponista iecerei klavieres arī preparē.

Savukārt 2019. gadā rakstītā Latviju simfonija tapusi Liepājas Simfoniskā orķestra simtgades simfoniju cikla ietvaros. To uzreiz pēc sava unikālā Liepājas koncertu cikla orķestris aizsāka, lai veidotu latviešu simfoniskās mūzikas fondu nākamajām paaudzēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kārļa Lāča simfonija ir nākamais darbs aiz Kalniņa Ceturtās, kas ļoti dziļi atklāj mūsu tautas skaisto dvēseli. Bravo!” pēc simfonijas pirmatskaņojuma 2019. gada oktobrī koncertzālē “Lielais dzintars” savos iespaidos dalījās Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Te saklausāmas latviešu tautas dziesmu tēmas un etniskie motīvi. Latvijas vēsture, valsts tapšana un tās simtgade pusstundu garajā simfonijā savijas ar šī brīža Latvijas laika plūdumu.
Albuma prezentācijā 30. decembrī koncertzālē “Lielais dzintars” piedalīsies gan pats Kārlis Lācis, gan arī diriģents Atvars Lakstīgala.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.