Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koalīcijā diskutē par iespēju noteikt pienākumu vakcinēties visiem par 60 gadiem vecākiem iedzīvotājiem

Koalīcijā ir sākušās diskusijas par iespēju noteikt pienākumu vakcinēties pret Covid-19 visām personām, kas ir sasniegušas 60 gadu vecumu, šodien pēc koalīciju veidojošo partiju sanāksmes paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķis izteicās, ka vakcinācijai Covid-19 omikrona paveida kontekstā “ir īpaša vieta”. Pēc viņa vārdiem, iedzīvotājiem jāapzinās, ka arī omikrona paveida dēļ Latvijas slimnīcās primāri nonāks un mirušo starpā lielākoties būs tieši nevakcinētie gados vecākie cilvēki, vēsta LETA.

Patlaban Latvijā ir vēl ap 100 000 senioru vecumā virs 60 gadiem, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19, atzīmēja ministrs un uzsvēra, ka epidemioloģiskās drošības uzlabošanai nepieciešams vakcinēt vēl vismaz 50 000 šīs vecuma grupas iedzīvotāju.

Šodien koalīcijas partiju sanāksmē notikusi diskusija par iespēju šai riska grupai noteikt pienākumu vakcinēties un par konkrētiem risinājumiem, kā to praktiski īstenot, tomēr par to diskusija vēl turpināsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūgts pastāstīt vairāk par šo ieceri, Pavļuts skaidroja, ka partiju sanāksmē šodien izskanēja daudz un dažādi viedokļi. Koalīcija esot vienota nostājā par to, ka jāatrod veids, kā savakcinēt vēl vismaz 50 000-60 000 nevakcinēto senioru, kuri nav saņēmuši nevienu poti pret Covid-19. Tas pat esot svarīgāks uzdevums par balstvakcinācijas veicināšanu, jo tam ir lielāka ietekme uz dzīvību glābšanu, uzsvēra veselības ministrs.

Konkrētu risinājumu, kā mudināt šīs grupas iedzīvotājus vakcinēties, koalīcija vēl nav pieņēmusi, jo speciālistiem esot jāizvērtē praktiskās iespējas ieviest kādus pasākumus, kas ļautu šo lēmumu padarīt ne tikai par “deklaratīvu, bet iedarbīgu”. “Vēl ir darbs priekšā,” noteica Pavļuts.

Līdzīgas idejas par senioru vakcinēšanu koalīcijā ir izskanējušas arī iepriekš, bet soļi obligātas vakcinācijas virzienā līdz šim nav tikuši sperti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.