Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koku ciršanā jāietur pauze; sākas ligzdojošo putnu saudzēšanas laiks

Jāietur pauze! No 15. aprīļa līdz 30. jūnijam ir ligzdojošo putnu saudzēšanas laiks – šajā periodā ir aizliegta koku ciršana pilsētās un citās apdzīvotajās vietās. Izņēmums ir avārijas situācijas. Aigars Štāla foto

Šobrīd ikvienam pilsētniekam der atcerēties un zināt, ka koku ciršana ārpus meža, tas ir, pilsētās un citās apdzīvotās vietās, ir aizliegta laika posmā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam. Šis ir putnu saudzēšanas laiks to ligzdošanas vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koku ciršanu Liepājā veic gan pašvaldība, gan individuālie zemesgabalu īpašnieki, gan uzņēmumi un citi īpašumu valdītāji. Koku ciršana nereti ir saistīta ar būvdarbu uzsākšanu un veikšanu. Ja iepriekš ir saņemta atļauja no pilsētas apstādījumu uzraudzības komisijas (AUK), ka to drīkst darīt, taču darbs nav paveikts līdz 14. aprīlim, tad koku ciršana ir jāatliek līdz jūlijam, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šāda perioda ievērošanu paredz MK “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”. Izņēmumi ir avārijas situāciju novēršana – piemēram, koks ir nolūzis, uzkritis īpašumam vai traucē ceļu satiksmi.

Tātad – kokus cirst nedrīkst, taču vējā lūzušo, kritušo koku, atsevišķu lielu zaru, zaļo atvašu apzāģēšanu un vainagu kopšanu, lai novērstu bīstamību vai uzlabotu satiksmes redzamību ielās un krustojumos, drīkst veikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokus Liepājas ielās, parkos, skvēros un citās pašvaldībai piederošajās zaļajās teritorijās aprūpē galvenokārt Komunālā pārvalde. Koku kopšanu pilsētai piederošajos zemesgabalos nodrošina arī izglītības iestādes, Kapsētu pārvalde, Sociālais dienests, Liepājas SEZ pārvalde un citi valdītāji.

Septiņos mēnešos, kopš pagājušā gada septembra līdz šā gada 1. aprīlim, ar Komunālās pārvaldes ziņu pilsētā ir nozāģēti 217 nokaltuši, par bīstamiem atzīti vai vēja nolauzti koki. Vainagi sakopti vai izzāģēti zari, kopumā, 376 kokiem.

Visvairāk koku ir sakopts Peldu ielā, kur “safrizētas” 58 liepas, Rožu laukumā polardēti 15 skābarži, bet Imantas ielā vainagu kopšana un formēšana tiks veikta 66 liepām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis gads pilsētā ir iesācies ar vējainu laiku. Stipri vēji, kas pārsniedza 20 m/s bija gan janvārī, gan februārī, gan martā un arī naktī no 4. uz 5.aprīli. Līdz ar to pilsētā šobrīd ir liels skaits nolūzušu, izgāztu un par bīstamiem kļuvušu koku – piemēram, parka pusē pie vecās slimnīcas žoga, kā arī pie suņu pastaigu laukuma Zvejnieku alejā, Karostā un citur.

Šeit ir apgrūtināta piekļūšana, jo koki guļ pārplūdušās vai pārāk mitrās vietās, taču, par laimi, neapdraud infrastruktūru, ēkas vai cilvēkus. Uzlabojoties laika apstākļiem, lūzušie stumbri un zari pakāpeniski tiks aizvākti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.