Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koncertzālē “Lielais dzintars” būs skatāma “Lielās Mūzikas balvas” laureāte –
multimediālā monoopera “Cilvēka balss. Telefons”

Publicitātes foto

Sestdien, 7. maijā, pulksten 19 Liepājas koncertzālē «Lielais Dzintars» ar multimediālo operu «Cilvēka balss. Telefons» viesosies izcilā operdīva Sonora Vaice. Atgādināsim, ka šis iestudējums 8.martā saņēma «Lielo Mūzikas balvu» – augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas žanrā – kategorijā «Gada uzvedums».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Džankarlo Menoti monoopera «Telefons» ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Vieglā un komiskā stāsta galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis viņu (Lusiju) bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu. Savukārt Frensisa Pulenka monoopera «Cilvēka balss» ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan dziļi filozofiski atklāj sievietes jūtu, ilgu un domu pasauli, rosina pārdomas par dzīves vērtībām, jēgu un mums dotajām iespējām, portālu “ReKurZeme” informē Operetes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Elza Hlevicka.

Operetes teātra iestudējuma vizuālo koncepciju – scenogrāfiju, kostīmus un video – veidojusi starptautiski pazīstamā multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas izcili bagātina filmēto tēlu un solistu Sonoras Vaices (soprāns) un Naura Indzera (baritons) saspēli uz skatuves, atklājot ekspresīvu un piesātinātu sievietes iekšējo pasauli.

Saņemot balvu, Sonora Vaice, kura ne tikai atveido galveno lomu, bet ir arī iestudējuma režisore, pauda: «Sirsnīgs paldies «Lielās Mūzikas balvas» žūrijai par augsto novērtējumu! Saņemt šo balvu bija tik negaidīti, bet tik patīkami! Paldies visai komandai, kas strādāja pie šīs izrādes veidošanas. Bet vissirsnīgākais paldies Operetes teātra mākslinieciskajai vadītājai Agija Ozoliņai-Kozlovskai – par ideju, par noticēšanu man un visa vērienīgā projekta vadīšanu ar ļoti lielu iedziļināšanos un mīlestību, kas novedusi līdz šai skaistajai statuetei mūsu rokās!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lielās Mūzikas balvas» žūrijas pārstāvji savu lēmumu piešķirt balvu tieši šim iestudējumam pamato šādi: «Kaut arī operas iestudējumā Operetes teātris bija izvēlējies visai riskantu pieeju, vienai vienīgai personai uzticot gan iestudējuma galveno lomu, gan režiju, Sonora Vaice ar šo «neiespējamo misiju» galā tika spoži. Iestudējums apvienoja divu komponistu stilistiski atšķirīgus darbus – angliski rakstīto Džankarlo Menoti komisko operu «Telefons» un franču valodā izdzīvojamo Fransisa Pulenka psiholoģisko drāmu «Cilvēka balss». Līdzās fenomenāli niansētajam un daudzslāņainajam Vaices sniegumam slavējams arī pianists Māris Žagars, tāpat izceļama māksliniece Ineta Sipunova, kuras pārziņā bija izrādes scenogrāfija un to papildinošie video elementi, kā arī tērpi.»

Operetes teātra iestudējuma «Cilvēka balss. Telefons» pirmizrāde notika 2021.gada 30.jūlijā Alūksnes pilsētas svētkos. Iestudējums tapis ar Rīgas domes atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.