Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koncertzāle “Lielais dzintars” izziņo kamersērijas “Personīgi” jauno sezonu

Lietuviešu simbolisma meistara Mikalojus Konstantina Čurļoņa vārdā nosauktais Čurļoņa stīgu kvartets jau 16. janvārī iegriezīsies Liepājā. Publicitātes foto.

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” izziņo un uzsāk biļešu tirdzniecību uz koncertsērijas “Personīgi” jaunās sezonas koncertiem, kas periodā no 2022. gada janvāra līdz maijam piedāvās četrus īpašus kamerformāta notikumus. Svētdienu pēcpusdienās ar klausītājiem tiksies mākslinieki no Armēnijas, Lietuvas un Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamerzāles notikumu sērija Liepājas koncertnamā tiek piedāvāta jau vairāku gadu garumā, kopš 2018. gada pavasara, un kļuvusi par iecienītu mākslinieku un auditorijas tikšanās vietu, iespēju mūzikas notikumus baudīt tiešākā un personīgākā veidā, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

“Jaunajā, 2022. gadā koncertsērijā “Personīgi” kā allaž iepazīstināsim klausītājus ar mūzikas nebeidzamo daudzveidību un krāšņumu mazajās koncertformās. Gadu atklāsim ar lietuviešu slaveno “Čurļoņa kvartetu”, kas viesosies pie mums koncertzālē pirmo rezi un izpildīs vērienīgu lietuviešu komponistu programmu un norvēģa Grīga monumentālo Stīgu kvartetu. Februārī gaidām armēņu mūzikas vēstnesi, duduka spēles virtuozu Arsenu Petrosjanu ar savā vārdā nosaukto armēņu tautas mūzikas instrumentu kvartetu,” ar koncertsērijas tuvākajiem notikumiem iepazīstina Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, “aprīlī gaidām jauna albuma “I bērzs, i smilgas” prezentācijas koncertu, kur dzirdēsim Emiļa Melngaiļa un Kristapa Pētersona vokālās kamermūzikas pērles. Albumu koncertzāles “Lielais dzintars” studijā ierakstījuši mecosoprāns Ieva Parša un pianists Andrejs Osokins. Sezonu noslēgsim ar Mātes dienai veltītu dzejas koncertu, ko gatavo aktrise Rēzija Kalniņa un ģitārists Kaspars Zemītis. Līdzās ģitāras apburošajiem intermezzo šajā mūzikas pēcpusdienā kopīgi ieklausīsimies latviešu dzejnieču poētiskajos vārdos.”

Lietuviešu simbolisma meistara Mikalojus Konstantina Čurļoņa vārdā nosauktais Čurļoņa stīgu kvartets jau 16. janvārī iegriezīsies Liepājā, lai plkst. 15.00 pēcpusdienā atklātu klausītāju iecienītās kamersērijas “Personīgi” notikumu gadu. Pirms vairāk nekā pusgadsimta dibinātais radošu meklētāju un tehniski virtuozu mūziķu ansamblis Liepājas koncertzāles klausītājiem sagatavojis smalku kamermūzikas programmu, kuras pirmajā daļā iepazīsim izcilus lietuviešu komponistus, bet otrajā daļā klausīsimies norvēģi Edvardu Grīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertsērijas turpinājumā — svētdien, 6. februārī plkst. 15.00 — klausītāji iepazīs viesi no Armēnijas — talantīgo instrumentālistu Arsenu Petrosjanu (Arsen Petrosyan), kurš ir viens no savas paaudzes nozīmīgākajiem armēņu duduka popularizētājiem pasaulē. Liepājā Arsens viesosies kopā ar savā vārdā nosaukto kvartetu, lai kopā izpildītu armēņu tradicionālo un garīgo mūziku, kā arī nozīmīgāko armēņu komponistu radītos skaņdarbus.

Īpašs notikums sērijā gaidāms svētdien, 3. aprīlī plkst. 15.00 — kristāldzidrais mecosoprāns Ieva Parša un harismātiskais pianists Andrejs Osokins prezentēs dueta jauno mūzikas albumu “I bērzs, i smilgas”, kas 2021. gada nogalē ieskaņots tieši Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ierakstu studijā un šogad tiks laists klajā Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē. Albumā un koncerta programmā skanēs latviešu komponistu — Emiļa Melngaiļa un Kristapa Pētersona vokālās kamermūzikas pērles.

Šarmantā aktrise, teātra dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais mūziķis, viens no pieprasītākajiem Latvijas ģitāristiem Kasparis Zemītis koncertsērijas “Personīgi” apmeklētājiem sagatavojuši mūzikas un dzejas programmu “Brīdis pēc vakariņām”, kas svētdien, 8. maijā plkst. 15.00 Lielā dzintara Kamerzālē izskanēs kā īpašs veltījums Mātes dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvija, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifikātu vai covid-19 testu. Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.