Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Konkurences padome piemērojusi “Liepājas autobusu parkam” 43 700 eiro sodu

Foto – Uldis Dobelis

Konkurences padome (KP) piemērojusi AS “Liepājas autobusu parks” 43 704 eiro sodu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sods piemērots, neievērojot pienākumu KP nodrošināt piekļuvi kompānijas īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošajiem kustamiem objektiem, atverot tos un neizpildot KP amatpersonu likumīgās prasības, vēsta LETA.

Lieta ierosināta, lai pārbaudītu iespējamo pārkāpumu “Liepājas autobusu parka” darbībās, piedaloties rīkotajā iepirkumā “Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā laika periodā no 2021. līdz 2030.gadam”.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pagājušā gada maijā pieņēma lēmumu, ar kuru atļāva KP amatpersonām policijas klātbūtnē bez iepriekšēja brīdinājuma veikt noteiktas pārbaudes “Liepājas autobusu parka” juridiskā adresē, kā arī citās uzņēmuma īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošajās neapdzīvojamās telpās, transportlīdzekļos, dzīvokļos, būvēs un citos kustamos un nekustamos objektos, kā arī padomes priekšsēdētāja un valdes priekšsēdētāja īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošajos transportlīdzekļos un citos kustamos objektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KP tiesas atļauto pārbaudi veica pērnā gada 10.jūnijā, tomēr “Liepājas autobusu parks” neizpildīja KP amatpersonu likumīgās prasības, proti, neuzrādīja mobilos telefonus apskatei.

Uzliktais naudas sods jāsamaksā 45 dienu laikā, tomēr lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas.

“Liepājas autobusu parks” reģistrēts 1991.gadā un tā pamatkapitāls ir 878 417 eiro. “Liepājas autobusu parka” finanšu dati par 2021.gadu vēl nav pieejami, bet 2020.gadā tas strādāja ar 10,926 miljonu eiro apgrozījumu un 475 752 eiro peļņu.

“Liepājas autobusu parka” mazākuma akcionārs (34%) ir Liepājas pašvaldība, bet vairāk nekā puse uzņēmuma (59,82%) pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.