Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kopā ar Latvijas izlasi Deivisa kausā arī liepājnieks Dāvis Rolis

Liepājas tenisists Dāvis Rolis otrais no labās puses.

No 4.un 5.februārī Arēnā Rīga tika aizvadīts Deivisa kauss, kurā Latvija sacentās pret Izraēlu. Diemžēl pēdējā dienā Izraēlas izlase izrāva uzvaru. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā kā rezervists un atradās kopā ar Latvijas izlasi visa Deivisa kausa laikā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Tenisa sporta skolas vadītājs Gints Siliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atskatoties uz Deivisa kausa spēlēm Rīgā, Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis, saņemot ziņu, ka ir uzaicināts uz Latvijas izlasi, bija pārsteigts, jo parasti liepājniekus uz izlasēm ņem tikai tad, ja viņi atrodas augstās vietās reitingos. Pēc uzaicinājuma saņemšanas, Dāvis uzreiz sapratis, ka vēlas parādīt izlasei un tās kapteinim sevi no labākās puses un noteikti bija vēlme būt kopā ar Latvijas izlasi. Savukārt, raksturojot atmosfēru komandā, Dāvis norādīja, ka komanda ir bijusi ļoti saliedēta un vienota, kurā viens otram palīdz kā var. Ikvienam komandas dalībniekam ir bijis satraukums pirms spēlēm, jo visi zināja, ka Izraēlas izlase ir spēcīga un noteikti būs jāspēlē labākais teniss, lai gūtu uzvaru pār Izraēlu.

Raksturojot personīgos ieguvumus, Dāvis skaidroja, ka: “Esot Deivisa kausa rezervistam, es ieguvu ļoti labu pieredzi. Tas man parādīja, kas man būtu jādara pareizāk uz tenisa korta un, tikpat svarīgi, kā man sevi ir jāpilnveido ārpus korta.”. Tikmēr, atskatoties uz Latvijas vadošā tenisista, Ernesta Gulbja pēdējām spēlēm Latvijas izlases sastāvā, Dāvis uzsvēra, ka Ernests ir ļoti pieredzējis tenisists un mākot emocijas paturēt sevī, tādējādi arī neradot papildus stresu visai komandai, zinot, ka Ernests Gulbis aizvada pēdējās spēles.

Pēc Deivisa kausa noslēgšanās, atskatoties uz savu ikdienu tā laikā, Dāvis norādīja, ka tā bija ļoti saspringta, jo bija jāpiedalās dažādos pasākumos, kuros bija jāiesaistās kopā ar komandu, piemēram, bērnu dienā. Papildus pasākumiem ar komandu, Dāvis aizvadīja arī kopīgus treniņus kopā ar citiem jaunajiem tenisistiem – Gustavu Dambiņu un Reini Kupferu. Taču tā kā arēnā Rīga bija tikai viens tenisa laukums, tad viņiem bija jātrenējas citos tenisa laukumos. Bet ārpus saviem treniņiem, pārējais laiks tika pavadīts kopā ar visu Latvijas izlasi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Norādot uz trīs galvenajām lietām, kas palikušas atmiņā no Deivisa kausa, Dāvis, kā pirmo izcēla ieiešanu un atrašanos arēnā, jo esot kopā ar komandu, nevis sēžot tribīnēs, izraisījušas īpašas emocijas, kuras ar vārdiem neaprakstīt. Savukārt, kā otro Dāvis izcēla tieši kopības un vienotības sajūtu, kas valdīja Latvijas izlasē, jo bija radusies saikne, ka tiks darīts viss, lai uzvarētu kā viens veselums. Bet kā trešo būtiskāko atmiņu Dāvis izcēla visus cilvēkus, kas bija ap izlasi: “Šie cilvēki darīja visu nepieciešamo, lai komandai nebūtu par neko jāuztraucas un tā varētu fokusēties tikai uz sacensībām Deivisa kausā”.

Liepājnieks Dāvis Rolis 2022.gadā kļuva par Latvijas Republikas jauniešu U18 čempionu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī izcīnījis vairākas godalgotās vietas starptautisko sacensību vienspēlēs un dubultspēlēs. 2022.gada noslēgumā Dāvis triumfēja LTS kausa sezonas noslēguma sacensībās “Masters” pieaugušo konkurencē. Patlaban Dāvis Rolis Latvijas vīriešu tenisa reitingā ierindojas 9.vietā.

Foto: no Latvijas Tenisa savienības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.