Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā saņemti 1475 pieteikumi par iestāšanos Zemessardzē

Kopš Krievijas sāktā iebrukuma Ukrainā, Latvijā saņemti 1475 pieteikumi par iestāšanos Zemessardzē, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā no 24.februāra līdz 11.marta pusdienlaikam saņemti 1475 pieteikumi un aptuveni puse saņemti 1.Rīgas brigādē, bet vismazāk 3. Latgales brigādē un Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, vēsta LETA.

Patlaban gan nav zināms cik no šiem cilvēkiem tiks uzņemti Zemessardzē, jo jāveic vēl pārbaudes, tostarp, veselības pārbaudes.

Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis jau īsi pēc kara sākuma aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopš Krievijas karaspēka ievešanas Ukrainā interese par iestāšanos Zemessardzē ir vairākas reizes augstāka nekā iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Leščinskis uzsvēra, ka Zemessardzē atbilstoša nodarbošanās tiks atrasta katram, un šajā jomā tiek vērtētas personu civilās profesijas un hobiji.

Atbilstoši Valsts aizsardzības koncepcijai Zemessardzē līdz 2024.gadam ir jābūt 10 000 cilvēku, bet līdz 2027.gadam – 12 000. Patlaban Latvijā ir aptuveni 8100 zemessargu, kuri ir pietiekami aktīvi.

Zemessardzes izplatītā informācija liecina, ka zemessargi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļas nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot arī savu vispārējo fizisko sagatavotību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienesta laikā zemessargs izvēlas apgūt kādu no militārajām specialitātēm, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c.

Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju, sākot no 32 eiro dienā, un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju 9,96 eiro apmērā.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes, tomēr kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.