Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kopš marta Liepājas 17. – 19. gadsimta interjera muzeju apmeklējuši 5500 cilvēku

Foto – Kārlis Volkovskis

Kopš Liepājas jaunās kultūrpērles, 17.-19. gadsimta interjera muzeja atvēršanas 2022. gada 12. martā jauno muzeju apmeklējuši aptuveni 5500 apmeklētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina apmeklējuma statistikas dati, Liepājas 17.-19.gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nama” ekspozīcijas apmeklē ne tikai vietējie pilsētas un Kurzemes reģiona iedzīvotāji, bet regulāri viesi tiek sagaidīti arī no galvaspilsētas Rīgas un pārējās Latvijas  Ogres, Limbažiem, Valmieras, Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Alūksnes. Tāpat, pamazām mostoties tūrisma sezonas sākumam, jau šobrīd muzejā viesojušies ciemiņi no Ungārijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas, Gruzijas, Amerikas Savienotajām Valstīm un Ukrainas, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.

“Šobrīd priecājamies un ļoti novērtējam apmeklētāju un auditorijas lielo ieinteresētību, kas atspoguļojas apmeklējuma apjomā un pozitīvajās atsauksmēs no cilvēkiem. Muzeja apmeklētāji bieži mēdz būt pozitīvi pārsteigti, novērtējot gan apjomīgo restaurācijas darbu, gan abas, saturiski pilnīgi atšķirīgās muzeja ekspozīcijas sadaļas.

Otrajā stāvā, Stenderu ģimenes ekspozīcijas noslēgumā esam ieviesuši nelielu viesu grāmatiņu, kur apmeklētāji mēdz piestāt un atstāt savu sajūtu un pārdomas par nupat piedzīvoto. Tur kopā ar muzeja kolēģiem redzam lietas, kas cilvēkus saista vēsturiskajos interjeros, uzrunā, vieš pārdomas un iepriecina. Redzam arī to, ka šobrīd bieži ciemiņi ir mūsu Latvijas kultūrjomas kolēģi – citu muzeju pārstāvji, vadītāji, režisori, žurnālisti, restauratori un vienkārši kultūrbaudījuma gardēži,” iezīmē jaunā interjera muzeja vadītāja Ieva Dzintare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” apmeklētājus ved cauri divu gadsimtu un divu ģimeņu – Hoijeru un Stenderu dzīvesstāstiem, kas saistīti gan ar ēkas vēsturi, gan nama Kungu ielā 24 īpašnieku dzimtām. Ēkas pirmajā stāvā sastopamies ar 17./18. gadsimta noskaņām, kur iespēja izbaudīt kroga gaisotni un analogu ēdienu piedāvājumu, ielūkoties atraitnes Margarētas Hoijeres privātajās istabās un telpās, kas tika atvēlētas viesu nama ciemiņiem. Savukārt ēkas otrajā stāvā, kas saistīts ar ēkas vēlāku laiku  19. gs. apbūvi, iekārtots 19./20.gs. mijai atbilstošs, notāra Kristofa Vilhema Stendera radinieku ģimenes dzīvoklis un interjers.

Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” apmeklētājiem ir atvērts katru trešdienu – svētdienu no plkst.10 līdz plkst.18. Sekot līdzi muzeja jaunumiem iespējams apmeklējot mājaslapu: liepajasmuzejs.lv, vai sekojot līdzu sociālo kontu Facebook: https://www.facebook.com/liepajasinterjeramuzejs un Instagram: https://www.instagram.com/interjeramuzejs_hoijeresnams/ aktivitātēm.

Interjera muzeja pirmajā stāvā, “Hoijeres krogā” arī šobrīd iespējams nobaudīt 17.-18.gs. virtuvei pietuvinātu gastronomisko garšu piedzīvojumu. Savukārt muzeja otrajā stāvā iespējams izbaudīt 19./20.gs. noskaņas un panašķoties “Stenderu konditorejā”, nogaršojot kādu šokolādes, burkānu vai Pavlovas kūkiņu no gardā piedāvājuma. Hoijeres krogu un Stendera konditoreju iespējams apmeklēt arī ārpus muzeja darba laika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.