Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieki, uzdodoties par policijas un bankas darbiniekiem, no liepājnieka izkrāpj 4 500 eiro

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī saņemta informācija, ka krāpnieki, uzdodoties par policijas un bankas darbiniekiem, izkrāpuši no kāda liepājnieka 4500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt vērīgiem un nesniegt nevienam savus personas datus vai piekļuves datus bankas kontiem. Ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, un nekad neprasīs atklāt piekļuves datus bankas kontiem, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šonedēļ Valsts policijā saņemta informācija no kāda liepājnieka, ka krāpniece, uzdodoties par policijas darbinieci, telefonsarunā jautājusi, vai vīrietis nav nozaudējis dokumentus, jo viņa internetbankā notiek aizdomīgas darbības. Tālāk saruna notika jau ar it kā bankas darbinieku, kurš lūdza vīrietim nosaukt savus datus, pēc kā krāpnieki piekļuva vīrieša krājkontam, no tā uz vīrieša bankas konta pārskaitīja 4 500 eiro, pēc tam tos aizskaitot tālāk uz krāpnieku kontiem.

Saruna notika krievu valodā un krāpnieks, kurš uzdevās par bankas darbinieku, lūdzis vīrietim darbības apstiprināt ar kodu kalkulatoru, pamatojoties uz to, ka esot nepieciešams noskaidrot, vai kodu kalkulators darbojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija aicina kritiski izvērtēt ikvienu kā telefoniski, tā rakstiski saņemto informāciju, īpaši, ja tā ir saistīta ar finanšu jautājumiem. Vislabāk šāda veida saziņu uzreiz pārtraukt, nekādā gadījumā nevērt vaļā pielikumus un būtiskākais – nevienam svešiniekam nesniegt informāciju par sevi! Aicinām būt atbildīgiem un par šāda veida krāpšanas riskiem informēt arī savus gados vecākos tuviniekus, kaimiņus un draugus!
Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, par to sākotnēji jāinformē sava banka un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē ir iespējams nosūtīt Valsts policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.