Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Krievija par “nedraudzīgām” atzīst ES valstis, Lielbritāniju, ASV, Japānu

Krievijas valdība apstiprinājusi ārvalstu uzskaitījumu, kas pret Krieviju, Krievijas uzņēmumiem un pilsoņiem veic “nedraudzīgas darbības”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pavēstīja valdības preses dienests, premjerministrs Mihails Mišustins parakstījis atbilstošu rīkojumu, vēsta LETA.

Atbilstoši dokumentam uzskaitījumā iekļautas Eiropas Savienības dalībvalstis, Islande, Kanāda, Lihtenšteina, Mikronēzija, Monako, Jaunzēlande, Norvēģija, Korejas Republika, Sanmarīno, Ziemeļmaķedonija, Singapūra, ASV, Taivāna, Ukraina, Melnkalne, Šveice un Japāna.

Lēmums sagatavots Krievijas prezidenta 5.marta rīkojuma “Par pagaidu kārtību saistību izpildei pret dažiem ārvalstu kreditoriem” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši šim rīkojumam Krievijas pilsoņi, uzņēmumi un pati valsts, tās reģioni un pašvaldības, kam ir saistības valūtā pret ārvalstu kreditoriem no nedraudzīgām valstīm, var ar viņiem norēķināties par šiem kredītiem rubļos, atgādina Krievijas valdība.

Lai tas notiktu, parādnieks var lūgt Krievijas banku izveidot īpašu rubļu kontu “S” uz ārvalstu kreditora vārda un pārskaitīt uz to maksājumus rubļu ekvivalentā pēc Centrālās bankas kursa maksājuma dienā.

Jaunā pagaidu kārtība attieksies uz maksājumiem, kas pārsniedz desmit miljonus rubļu.

Kā ziņots, 24.februārī Krievija sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, un ko starptautiskā sabiedrība reaģēja ar bargām sankcijām, kas katru dienu tiek pastiprināts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.