Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Krievijas uzbrukumi Ukrainā arvien vairāk vērsti pret civiliedzīvotājiem

Harkovā glābēji sniedz palīdzību Krievijas uzbrukumā cietušai sievietei. Foto: EPA, SERGEY DOLZHENKO

Arvien spēcīgākas apšaudes pret Ukrainas pilsētām otrdien veic Krievijas spēki. Kā ziņo Ukrainas varas iestādes, arvien biežāk uzbrukumi skar dzīvojamos rajonus, privātmājas un arī dažādus komunikāciju objektus. Tostarp Kijevā apšaudīts arī televīzijas tornis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieši no šāda scenārija, kāds otrdien piedzīvots daudzās Ukrainas pilsētās, visvairāk baidījās tie, kuri jau no paša sākuma brīdināja par Krievijas armijas gaidāmo agresiju. Kara pirmajās dienās uzbrukumi vairāk tika veikti pa militārajiem objektiem un tikai dažreiz kāds lādiņš vai raķete trāpīja dzīvojamajās mājās, bet otrdien uzbrukumi pa civilajiem mērķiem ir izvērsti nepieredzētā apjomā, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

Kijevā apšauda TV torni

Vieni no spēcīgākajiem triecieniem vērsti pret Harkovu, kur jau dienas vidū raķetes trāpīja apgabala administrācijas ēkai. Harkovā nogalināti vismaz 10 cilvēki, ap 20 ir ievainoti. Pilsētas mērs Igors Terehovs paziņojis, ka vairākārt triecieni vērsti arī pret dzīvojamajiem rajoniem. Vienā no tiem sabombardēta arī slimnīca, ir bojāgājušie un ievainotie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairākas nopietnas apšaudes un uzlidojumi otrdien notikuši arī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā un tai tuvumā esošajā Borodjankā. Trieciens tika veikts arī pa Kijevas televīzijas torni. Acīmredzot iebrucēji cer nogriezt iedzīvotājiem sakaru iespējas, jo uz laiku pārstājuši darboties arī vairāki televīzijas kanāli. Turklāt atsevišķos video redzams, ka raķetes ir trāpījušas nevis pašam tornim, bet gan blakus esošajai aparātu centrālei, kur strādā cilvēki. Ukrainas varasiestādes ziņo, ka apšaudē, kas bija vērsta pret TV torni, nogalināti vismaz pieci cilvēki.

Kā vēsta žurnālists Atis Klimovičs, Apvienoto Nāciju Organizācija organizējot žurnālistu evakuāciju no Kijevas, kas varētu liecināt, ka uzbrukums pilsētai tikai pastiprināsies.

Lukašenko noliedz iesaistīšanos uzbrukumā Ukrainai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī valsts dienvidaustrumos Mariupolē pilsētas vadība paziņojusi, ka otrdien piedzīvotie uzbrukumi ir bijuši ārkārtīgi spēcīgi. No sākuma ir tikuši bombardēti dzīvojamie rajoni, bet pēcpusdienā arī komunālo dienestu objekti, neļaujot atjaunot elektrības, ūdens un siltuma piegādi. Savukārt Hersonas pilsēta pašlaik ir aplenkta, uz ceļiem ir izvietoti iebrucēju blokposteņi.

Liela uzmanība šodien tika pievērsta ziņām, ka Baltkrievijas vienības arī ir iegājušas Ukrainas teritorijā Čerņihivas apgabalā. Pēc pašpasludinātā līdera Aleksandra Lukašenko vārdiem, visas ziņas par Ukrainā bojā gājušajiem karavīriem esot viltus informācija.

Vienlaikus gan viņš demonstrējis karti ar visai detalizētu uzbrukuma plānu un, kā piefiksējuši acīgākie žurnālisti, šajā kartē Ukraina ir sadalīta četros reģionos. Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes vadītājs Oleksijs Danilovs ir pieļāvis, ka Ukraina varētu veikt arī preventīvu raķešu triecienu pa Baltkrieviju, taču viss atkarīgs no virspavēlnieka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pienāk ziņas par marodierismu

Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienību rindās ir izveidota arī pirmā baltkrievu brīvprātīgo rota, kas jau paziņojusi, ka kopīgais mērķis ir nevis Baltkrievijas vai Krievijas iedzīvotāji, bet gan abi līderi – Putins un Lukašenko.

Sumu apgabalā notikusi pirmā apmaiņa ar karagūstekņiem. Pieci Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienības kareivji apmainīti pret vienu krievu virsnieku.

Šajās dienās ļoti bieži parādās informācija par marodierisma gadījumiem. Ir pierādījumi gan par Krievijas armijas rīcību, izlaupot veikalus un baznīcas, gan par pašu ukraiņu mēģinājumiem aplaupīt tirdzniecības vietas un bez saimniekiem palikušos dzīvokļus. Dažviet ir izsniegtas pilnvaras marodierus nošaut bez brīdinājuma. Citviet, piemēram, viņi tiek ar līmlentu piesieti pie ceļazīmes, klāt piestiprinot uzrakstu “marodieris”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.