Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kuldīgas novada Pelču pagastā sestdien medību laikā sašauts mednieks

Kuldīgas novada Pelču pagastā sestdien, 15.oktobrī, dzinējmedību laikā sašauts mednieks, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš sacīja, ka attiecīgajās dzinējmedībās būtiski pārkāpti drošības noteikumi – netika ievēroti šaušanas leņķi un sektori, kā tas paredzēts medību noteikumos. Tādējādi tika izdarīts šāviens mednieka virzienā.

Lūsis skaidroja, ka medījamais dzīvnieks šķērsoja mednieku līniju, un mednieks, šaujot uz dzīvnieku, trāpīja blakus esošajam medniekam.

Pēc Lūša teiktā, cietušais medību dalībnieks nav guvis dzīvībai bīstamas traumas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī atzīmēja, ka pēc atgadījuma uz notikuma vietu tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kā arī notikuma vietā ieradās VMD inspektori.

Tāpat Lūsis minēja, ka Valsts policija ir sākusi kriminālprocesu par ieroča pielietošanu un miesas bojājumu nodarījumu.

Par drošības noteikumu neievērošanu medību laikā VMD ir sācis administratīva pārkāpuma procesu. Par drošības noteikumu neievērošanu medniekam var tikt piemērota soda nauda no 50 līdz 250 eiro apmērā un mednieka tiesību atņemšana līdz vienam gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūsis aģentūrai LETA arī norādīja, ka gan šāvējs, gan cietušais ir pieredzējuši mednieki. Medībās piedalījās sertificēti mednieki un pirms medībām, medību vadītājs veica drošības instruktāžu.

Valsts policijā aģentūrai LETA apstiprināja, ka par notikušo sākts kriminālprocess un tiek skaidroti precīzi negadījuma iemesli.

Vīrietis, kurš raidījis šāvienu uz dzīvniekiem, savu vainu atzīst un ar policiju sadarbojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka 1.oktobrī Latvijā sākās dzinējmedību sezona. Dzinējmedības ir atļautas katru dienu no saullēkta līdz saulrietam. Sezona ilgs līdz nākamā gada 31.martam, izņemot mežacūku dzinējmedības, kas ilgs līdz 31.janvārim.

Dzinējmedību sezonas laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Medību laikā ir atļauts nomedīt noteiktu skaitu un sugu medījamo dzīvnieku, atbilstoši izsniegtajām medību atļaujām.

Jau iepriekš VMD informēja, ka, neraugoties uz to, ka medniekiem ir jāievēro stingras drošības prasības, visvairāk pārkāpumu VMD konstatē tieši dzinējmedību laikā. Starp biežākajiem medību drošības noteikumu pārkāpumiem un nelaimes gadījumu cēloņiem ir pielādēta šaujamieroča pārnēsāšana, pārvadāšana un nevērīga apiešanās ar ieroci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc VMD datiem, laika posmā no 2011. līdz 2021.gadam medībās notikuši 24 nelaimes gadījumi, no tiem pieci – nāvējoši. Divi nāvējoši gadījumi notikuši nelegālās medībās, vienā no tiem gāja bojā nepiederoša persona. Sešos gadījumos cietuši paši nelaimes gadījumu izraisītāji, 16 gadījumos – citi mednieki. Vienā gadījumā mednieks cietis ievainotas mežacūkas uzbrukumā.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju un uzraudzīt meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu.

Ilustratīvs attēls. Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.