Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kur Liepājā likt rudenī sagrābtās lapas?

Ir pienācis rudens, no kokiem krīt lapas, augļi, rieksti, sēklas, dobēs nokalst, novīst vai salnas nokož pēdējos ziedus, līdz ar to nepieciešams papildus kopt daudzdzīvokļu māju pagalmus, piemājas dārzus vai īpašumam piegulošās ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas, kā to paredz pilsētas saistošie noteikumi. Kādas ir iespējas Liepājā atbrīvoties no lapām, zāles, zariem, bojātiem augļiem un citiem zaļajiem atkritumiem?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu veidu atkritumu, tai skaitā, zaļo atkritumu savākšana ir jāorganizē un jānodrošina zemesgabala īpašniekam, valdītājam vai daudzdzīvokļu mājas pārvaldniekam, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Teritorijas sakopšana nozīmē tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos. Piegulošajās teritorijās vai gruntsgabalos zaļie atkritumi ir ne tikai jāsavāc, bet arī jāutilizē.

Ir trīs iespējas, kā rīkoties, lai atbrīvotos no zaļajiem atkritumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Kompostēšana
  Lapas, zarus, zāli, bojātus augļus un citus teritorijās savāktos zaļos atkritumus vides speciālisti iesaka likt komposta kaudzē. Ne visiem pilsētā ir šāda iespēja, taču individuālo māju un gruntsgabalu īpašnieki vai ēku apsaimniekotāji, kuriem ir pieejami kompostēšanai piemēroti dārza un pagalma nostūri, tādejādi var regulāri un lēti iegūt mēslojumu, ar ko bagātināt puķu dobes, koku un krūmu stādījumus, zālienus nākamajai veģetācijas sezonai. Šis ir videi draudzīgs atkritumu utilizācijas veids.
 2. Atkritumu aizvešana uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu
  Ezermalas ielā 11, Liepājā, SIA “Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas laukumā ir novietots liela izmēra konteiners, kurā ikviens bez maksas var izmest kritušās lapas, zarus un sauso zāli, kas savākta, uzkopjot privātos zemesgabalus vai dzīvojamām mājām piegulošās teritorijas – ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas.
  Par zaļo atkritumu nogādi plašāka informācija pieejama SIA “Eco Baltia vide” klientu servisā pa tālruņiem: 63 407 315 vai 22 013 939.

Arī atkritumu poligons „Ķīvītes” Grobiņas novadā privātpersonām bez maksas piedāvā nodot kritušās lapas, zarus, zāli – līdz 500 kg vienā reizē. Poligons ir atvērts katru dienu no pulksten 8.00 līdz 19.00.
Par zaļo atkritumu nogādi „Ķīvītēs” ieteicams iepriekš sazināties zvanot: 63 459 097 vai 26 446 698.

 1. Izmantot pakalpojumus, ko sniedz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi
  Ja pašiem nav iespējams ne kompostēt, ne arī aizvest lapas uz šķirošanas laukumu vai poligonu, ir jāvēršas pie sava atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma – SIA “Eco Baltia vide” vai Vides pakalpojumu grupa Liepājai. Ar abiem uzņēmumiem ir iespējams vienoties par zaļo atkritumu savākšanas vietu un aiztransportēšanas laiku par samaksu.

Zaļie atkritumi ir jāsavāc atbilstoši noteikumiem Nr. 47 (2020. gada 17. decembrī) Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi. Saskaņā ar šiem noteikumiem zemesgabala īpašnieks vai valdītājs, būves īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldnieks nodrošina īpašumam piegulošās teritorijas savlaicīgu uzkopšanu un sanitāro tīrību, kas nozīmē arī nopļautās zāles, nokritušo lapu, zaru un citu zaļo atkritumu savākšanu.

Kontrolēt saistošo noteikumu izpildi, sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un pieņemt lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu par noteikumu pārkāpumiem ir tiesīgi Pašvaldības policijas darbinieki savas kompetences ietvaros.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.