Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? Dienvidkurzemes novadā iedegsies Senās uguns nakts

Augusta pēdējās nedēļas nogales sestdienā Baltijas jūras krastā tradicionāli tiek aizdegti simtiem ugunskuru, atzīmējot Senās uguns nakti. Arī garākajā Latvijas pludmalē – Dienvidkurzemē notiks vairāki pasākumi, kas veltīti šai 1992. gadā Igaunijā aizsāktajai tradīcijai. No Papes līdz Pāvilostai 27. augustā cilvēki pulcēsies jūras krastā, aizkurs ugunskurus un klausīsies mūzikas skaņās, atceroties, ka jūra mums viena un tā ir jātur godā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodies attālinātajā “Izpēdo Dienvidkurzemi” posmā “Senās uguns nakts pārgājiens Dienvidkurzemē”, skaiti ugunskurus un sociālajos tīkos publicē bildes, izmantojot tēmturi #izpēdodienvidkurzemi, lai tiktu pieskaitīts pie pārgājienu seriāla dalībniekiem. Jo atgādinām, ka, piedaloties vismaz trīs seriāla posmos, būs iespēja tikt pie pārsteiguma balvām, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada tūrisma centra direktore Ieva Skābarde.

  1. augustā Pāvilostā jau 24 reizi tiks iekurts ugunskurs jūras krastā. Pludmalē pie “Āķagala” pulksten 20.30 tiks aizdedzināta mākslinieka Zigmunda Viļņa salmu figūra un to pavadīs grupas “Transcendentāles” radītā mūzika. Savukārt pulksten 22.00 Upesmuižas parka estrādē sāksies šīs vasaras pēdējā zaļumballe kopā ar grupu “Liedags”.

Viesu namā “Laikas” kā katru gadu, arī šogad, saimnieki aicina tiekties “Senās Uguns naktī “Laikās””. Līdzi jāņem labu garastāvokli, mazu cienastu kopīgam mielastam un laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Austras bērni arī ir piekrituši būt kopā šajā vakarā ar “Laiku” viesiem. Saimnieki parūpēsies par gardu pipamērtru tēju.

Ciemos gaidīs arī Jūrmalciemā. Tur tīklu mājā “Piestātne” pulksten 20.00 pasākums kopā ar grupu “Willow farm”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Senās uguns nakts pasākums norisināsies arī Papes Ķoņu ciemā zvejnieku-zemnieku sētā “Vītolnieki”. Šajā ciemā tradīcija aizsākta 2012. gadā. Šogad pasākums sāksies pulksten 12.00 ar māla darbnīcas atklāšana “Māliņu kleķerētavas” atklāšanu Dzintarvējos. Būs gan lekcija par Rucavas podniecību gadu gaitā no 19. līdz 20. gadsimtam, darbnīca Zanes Eltermanes vadībā, kā arī izsole, kurā varēs iegādāties pirmos darbnīcā tapušos traukus.

Pulksten 15.00 sāksies dažādas darbnīcas un muzikālas aktivitātes no “Vītolnieku” līdz “Mikjāņu” sētai. Notiks tradicionālā koka logu stiklošanas jeb ķitēšanas darbnīca, kā arī perkusiju, niedru jumtu, keramikas, bišu vaska sveču, sietspiedes, lāpu darināšanas, dzintaru mezglošanas un kalēju darbnīcas. Pulcēšanās lāpu gājienam notiks pulksten 21.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.