Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? Lāčplēša dienas lāpu gājieni Dienvidkurzemes novadā

Dienvidkurzemes novadā piektdien atceres pasākumi, lāpu gājieni un svecīšu iedegšanas Lāčplēša dienā, godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PĀVILOSTA
Plkst. 17.00 Lāpu gājiens. Pulcēšanās no plkst. 16.45 Pāvilostas pilsētas Simtgades parkā. Pēc gājiena pie Pāvilostas pamatskolas no svecītēm veidosim “Gaismas ceļu” un kopīgi dziedāsim ar Pāvilostas pamatskolas kolektīvu un Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu ansambli. Gājiena dalībniekus aicinām ņemt līdzi lāpas un svecītes. No plkst. 17.00 līdz gājiena beigām tiks slēgta Dzintaru iela posmā no Simtgades parka līdz pamatskolai.

CĪRAVA
Plkst. 17.00 Latvijas kontūras veidošana no svecītēm Cīravas pagasta pārvaldes laukumā. Lai katra Jūsu atnestā svecīte liek Mūsu Latvijai mirdzēt…

ZIEMUPE
Plkst. 17.00 pie Simtgades ozoliņa iedegsim svecītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NĪCA
Plkst. 17.00 Lāpu gājiens uz Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vietu. Svētbrīdis Nīcas ev.lut. baznīcā. Pulcēšanās gājienam no plkst. 16.50 Nīcas pagasta pārvaldes stāvlaukumā, līdzi ņemot lāpas un svecītes.

GROBIŅA
Plkst. 18.00 Lāčplēša dienas lāpu gājiens no Dzērves laukuma. Maršruts: Lielā iela – Z. Mauriņas iela – Saules iela – Parka iela (Stēlas).
Ap pulksten 18.10 gājiena dalībniekus pie pašvaldības ēkas ar patriotiskām dziesmām sagaidīs Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un notiks Dienvidkurzemes novada karoga svinīgā pacelšana. Tālāk lāpu gājiens dosies uz Skābaržkalna pakāji, kur pie stēlām Lāčplēša ordeņa kavalieriem notiks ziedu nolikšana un svinīgais brīdis ar muzikāliem priekšnesumiem.

DURBE
Plkst.18.00 Durbes kultūras namā LMMDV stīgu instrumentu ansambļa “Amber Strings”, trīs zelta medaļu ieguvēji Pasaules izpildītājmākslu čempionātā ASV koncerts. Ieeja bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 19.00 no Durbes kultūras nama Lāčplēša dienas lāpu gājiens līdz Priediena kapiem – Latvijas nacionālo partizānu un pretošanās kustības piemineklim.

VAIŅODE
Plkst. 18.00 Latviešu spēka zīmju iedegšana Vaiņodē un Embūtē.
Plkst. 18.45 Gaismas gājiens Vaiņodes ielās. Līdzi ņemam savu svecīti vai lukturīti.

AIZPUTE
Plkst. 18.00 Lāčplēša dienas Lāpu gājiens. Pulcēšanās no 17.30 laukumā pie Aizputes TIC (Atmodas iela 16).

Foto – Dainis Ģelzis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.