Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? “Muzeju nakts 2022” Dienvidkurzemes novadā

Sestdien, 14. maijā, jau astoņpadsmito reizi norisināsies starptautiskais muzeju pasākums “Muzeju nakts”, kas kopš 2005. gada, kā ikgadēja pavasara tradīcija, norisinās vairākas Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā, un pulcē lielu interesentu skaitu. Šogad, kā ierasts citus gadus, pasākumam nav vienotas devīzes vai tēmas, tāpēc pasākumu saturs ir katra dalībnieka brīva izvēle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad dalību pasākumā pieteikuši un apmeklētājus uzņems vairāki Dienvidkurzemes novada muzeji un senlietu krātuves, tāpēc aicinām apmeklēt “Muzeju nakts” pasākuma ietvaros piedāvātās aktivitātes, informē pašvaldība.

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Devīze: Muzejs kā atslēga durvīm starp pagātni un nākotni. Vairāk: https://ej.uz/927b

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst. 19.00 līdz 24.00 muzejs atvērts apmeklētājiem muzeja ekspozīciju apskatei.

No plkst. 19.00 līdz 21.00 – Mākslinieka un fotogrāfa Visvalža Actiņa fotogrāfiju (no muzeja krājuma) un A/S “Kurzemes Atslēga” produkcijas (vēstures liecību) izstādes atklāšana un izstādes apmeklēšana. Atklāšanā piedalās Jānis Kreicburgs, A/S “Kurzemes Atslēga” valdes loceklis.

No plkst. 21.00 līdz 23.00 – Digitāls ceļojums laika posmā no 1960. līdz 1998. gadam, atklājot aizputnieka Visvalža Actiņa foto kadros iemūžināto “Zudušo Aizputi” ar apmeklētāju līdzdalību, daloties atmiņu stāstos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KAZDANGAS MUZEJS

Devīze: Kazdangas muzeja atvērtās durvis sevis pilnveidošanu, izglītošanu un izzināšanu.

No plkst. 12.00 līdz 21.00 Kazdangas muzejs ver savas durvis, lai pasākuma apmeklētājus iepazīstinātu ar Kazdangas pagasta vēsturi un tā atstāto mantojumu, pastāvīgi izzinātu muzeja ekspozīcijas, izspēlējot spēli “Muzeja detektīvs” un apgūtu ko jaunu radošajās darbnīcās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 14.00 un 18.00 – muzejs aicina iepazīt tā darba aizkulises, noklausoties īsu lekciju par muzeja darbu un apskatot telpas, kuras ikdienā ir slēgtas apmeklētājiem.

PĀVILOSTAS MUZEJS

Plkst. 18.00 un 19.00 Pāvilostas novadpētniecības muzejā tiks rādīta viena vienība no mākslinieces Ievas Epneres izstādes “Dzīvo atmiņu jūra” – dokumentālie video stāsti par piejūras ciemu iedzīvotāju identitāti un izpratni par savu mājvietu padomju okupācijas laikā, kad piejūra tika noteikta par slēgto zonu. Stāsts par Latvijas sarežģīto padomju pagātni un tās attiecībām ar tagadni. Māksliniece par darbu saņēmusi “Purvīša balvu 2019”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

APRIĶU MUZEJS

Devīze: Muzejs kā vērtība!

Plkst. 18.00 – koncerts “Uz satikšanos mūzikā!” ar komponistu un mūziķi Ēriku Eglīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 19.30 – labsajūtas pastaiga, iepazīstoties ar muzeja kolekcijām un iespēja piedalīties jautājumu spēlē un darbnīcās “Dari pats!”.

No plkst. 21.00 līdz 24.00 – pastaiga pa parku “Ielaid sirdī pavasari!”, iepazīstot apkārtējās vēsturiskās vērtības.

DURBES MUZEJS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 18.00 – ekskursija/pastaiga ar Reini Bahu “Durbes galvenās ielas stāsts”. Ekskursijas ilgums 1,5h.

Plkst. 19.00 – orientēšanās sacensības pa Durbi. Orientēšanās sacensības norit no 13. maija plkst. 19.00 līdz 15. maija plkst. 19.00 Durbes pilsētas teritorijā.

DUNALKAS SENLIETU KRĀTUVE

Plkst. 13.00 pie Dunalkas senlietu krātuves Muzeju dienas pasākums “Ar jumtiņu, zem jumtiņa”.

OTAŅĶU SENLIETU KRĀTUVE

Devīze: Muzejs kā vērtība!

No plkst. 19.00 līdz 22.30 ikviens interesents aicināts Otaņķu pagasta Rudē pie Senā zirglietu šķūņa, lai aplūkotu ekspozīciju, iepazītos ar krātuves vērtīgākajiem – senākajiem un vienlaicīgi mūsdienīgākajiem – eksponātiem un to saistību ar 3D skenēšanu un druku. Tāpat apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi un vairāku veidu “Mīļāko atmiņu darbnīcas” gan pavisam maziem, gan arī jau pieaugušiem apmeklētājiem.

NĪCAS SENLIETU KRĀTUVE

No plkst. 17.00 līdz 22.30 Nīcas senlietu krātuvē apskatāma vērtīgāko eksponātu izlase un krātuves vadītājas Gitas Vanagas ilggadējā novadpētniecības darbā izveidotais Nīcas un Otaņķu iedzīvotāju digitālais dzimtas koks un apkoptie stāsti.

EMBŪTE, VĪBIŅI

Iespēja paviesoties Bakūzes muižā un tikties ar muižas saimnieci Ivetu Mami – iepazīsimies ar muižas telpām un klausīsimies aizraujošos stāstījumus par Bakūzes muižu laiku lokos. Tiks organizēts autobuss no Vaiņodes.

NENOVĒRTĒTO LIETU MUZEJS

Aicinām iepazīties ar atkritumu apsaimniekošanu reģionā un “Nenovērtēto lietu muzeju”, atkritumu poligonā “Ķīvītes” Grobiņas pagastā, kur lietām mūžs vēl nebeidzas brīdī, kad iepriekšējais saimnieks no tām atbrīvojās. Šajā vakarā atvērts būs arī Krāmu kambars, kur iespējams atstāt un atrast ko noderīgu arī sev.

No plkst. 17.00 līdz 22.00 – nenovērtēto lietu muzeja apskate;

No plkst. 18.00 līdz 22.00 – radošās darbnīcas;

Plkst. 18.00, 20.00 un 21.00 – ekskursija pa atkritumu poligona “Ķīvītes” teritoriju.

VECPILS

  1. maijā plkst. 15.00 Vecpilī pie Dzirnavnieku kaļķavotiem “Muzeju nakts” pasākums “Avotā guni kūru” ar dažādām aktivitātēm ar, ap, uz, pie, iekš un zem ūdens. Līdzi ņemt traukus ūdeņu degustēšanai un līdzņemšanai. Pasākuma īpašais viesis – Sigita Pļaviņa ar svēpētās keramikas darinājumiem un augu ēteriskām eļļām.( būs iespēja iegādāties).Vakara noslēgumā – īpašā Raganu putra no avota ūdens!

Visi “Muzeju nakts 2022” pasākumi apmeklējami bez maksas!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.