Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? Ziemassvētki mīt Dienvidkurzemē

Priekulē atvērsies Brīnumskola, kurā uz rūķu šepēm aicina Rūķome, Ziemassvētku vecītis.

Lai sajustu Ziemassvētku noskaņu nebūt nav jādodas uz ziemeļiem, bet gan uz Dienvidkurzemi. Pie mums dzīvo pats Ziemassvētku vecītis. Mežā, kur aug mēbeles draiskojas Rūķi, un visi aicināti arī uz Brīnumskolu. Dienvidkurzemē skan skaisti svētku koncerti, notiek radošās darbnīcas, kur var izgatavot dāvanas sev mīļajiem. Un kur nu vēl mūsu mājražotāju un amatnieku gatavotie brīnumi – prieks vēderam un sajūtām!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novads ir plašs un nebūt nav ziemeļos, bet pašos Latvijas dienvidos un tāpēc pie mums atrodama svētku maģija. Pie mums kā nekā Rūķupē – tā, kas Ziemupē, dzīvo pats Ziemassvētku vecītis ar saviem Rūķiem. Bērni savas vēlmes vēstulēs viņam sūta no visas pasaules. Un tie nav e-pasti, bet gan ar roku smuki rakstītas, zīmētas, līmētas vēstules ar slēptākajām vēlmēm ar skaistām pastmarkām un pat smaržīgas. Viņa ciematiņš atrodas pašā jūras krastā, kur viļņi skalo dzintaru un met baltu putu cepurīti. Šogad Rūķupē notiks “Ziemas RūķSpēles 2022” – būs vēl kustīgāk, lustīgāk, darbīgāk un aktīvāk. Visus sagaidīs arī ponijs Kriksis un trusēns Hops, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada tūrisma centra vecākā eksperte mārketinga jautājumos Dace Gailīte.

Šogad Rūķi draiskosies arī Cīravas pagastā. Mežā, kur audzē mēbeles – tieši tā – audzē! Mežs ir viena pasakaina vieta. Ja sniega maz, tas izrotā katru koku ar smalkām pūdercukura mežģīnēm. Ja sniega daudz – visur slejas putukrējuma kalni. Bet, ja sniega nav, tad Rūķiem ir savi noslēpumi zaļos egļu biezokņos. Mežs smaržo, elpo un vienmēr ir noslēpumaini brīnišķīgs, pasakains.

Savukārt Priekulē atvērsies Brīnumskola, kurā uz rūķu šepēm aicina Rūķome, Ziemassvētku vecītis. Laiks skrien un laiks šeptēties, lai paspētu visam sagatavoties. Un, kas gan to vislabāk iemācīs, ja ne Rūķome ar Vecīti.
Ziemassvētki jārada pašam, sākot ar sevi. Tad nu Bārtas pagasta mežos, atpūtas bāzē “Ods” par to ir parūpējusies kaza Marta. Viņa šogad kopā ar draudzenēm aitām nolēmusi startēt konkursā “Skaistākais Ziemeļbriedis”. Šķiet, Ziemassvētku vecītis brauks lūkoties. Viesiem visiem kopā būs jāglābj Marta un jāuzrīko kārtīgi Ziemassvētki ar piparkūkām un dekoru izgatavošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar sniegpārslu dejām decembrī Amalienburgas muižā Aizputē taps gada brīnumainākais notikums – Ziemas pasaka Amalienburgas muižā! Apvienojot idejām bagātāko un apņēmīgāko aizputnieku iniciatīvu, Amalienburga norisināsies notikumiem bagāta svētku programma. Plašajā meistardarbnīcu programmā ikviens atradīs sev un ģimenei interesējošo, radošo aktivitāti, lai svētku laiks būtu piepildīts prieka un mīlestības kopā esot. Ik nedēļu norisināsies gan dzejas un noskaņu vakari, gan koncerti, lai mirkli apstātos no darba dunas un ļautu baudīt dvēselei svētku gaidīšanas laiku un radītu sirdī svētku sajūtas.

Svētku sajūta modīsies arī Bernātu ciemā, kur ikkatrs kaimiņš rotāsies svētku rotā, lai rādītu ceļu uz Bernātu Svētku parku, kas iemirdzēsies skaistā svētku rotā visa decembra garumā. Lielākas un mazākas egles iedegsies ikkatrā sētā, pagastā, ciemā un pilsētā. Svētku koncerti skanēs skolās, baznīcās, kultūras namos un galvenajos laukumos. Zirgi tiek iejūgti kamanās un dodas maģiskos izbraucienos pa pasakainiem mežiem. Un kā jau kārtīgos svētkos pie mums Dienvidkurzemē visos ciemos cep un šmorē, ada un šuj, mīca un veido – viss top!

Vairāk par Ziemassvetkiem Dienvidkurzemē skatīt šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.