Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurzemē notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam

Šodien Kurzemē notiks vairāki labdarības pasākumi, koncerti un lūgšanas, lai atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus cīņā par savas valsts neatkarību, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien plkst.17 Popes kultūras nama iekšpagalmā notiks labdarības pasākums, kas būs veltīts Ukrainai “Cerību mazliet”.

Pasākumu organizē Popes kultūras nama, Usmas tautas nama un Jūrkalnes tautas nama kultūras darbinieces, aicinot ikvienu noklausīties koncertu un piedalīties labdarības akcijā, ziedojot ukraiņiem nepieciešamās preces.

Koncertā uzstāsies Oksana Lutsenko, Katrīna Bindere un meiteņu ansamblis “Pasmaidi”, Emīlija Jermola, Daniels Širmanis, Ieva Janiševa un Madara Ivane. Pasākuma laikā būs iespēja zvanīt ziedojumu tālrunim 90 006 865, maksa par zvanu – 4,27 eiro, kā arī par simbolisku ziedojumu baudīt Ventspils novada jaunsargu vārīto zupu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labdarības akcijā ikviens tiek aicināts ziedot aktuālās nepieciešamības preces gan karavīriem frontē, gan kara postīto reģionu iedzīvotājiem, proti, gaļas un zivju konservus, ātri pagatavojamu pārtiku (nūdeles, zupas, putras), pēdu ķīmiskos sildītājus, veļas mazgājamos līdzekļus, higiēnas preces – higiēniskās paketes, zobu birstes un pastas, dušas želejas, šampūnus, skuvekļus, skūšanās putas, 5.izmēra bērnu autiņbiksītes.

Liepājā kopš nežēlīgā kara sākuma katru dienu plkst.12 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē uz pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm tiek atskaņota Ukrainas valsts himna.

Arī šodien, sākot atbalsta un labdarības akciju, plkst.12 tiks atskaņotas Ukrainas un Latvijas valsts himna. Pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus, pēc himnu atskaņojumiem katedrālē ikviens aicināts uz lūgšanu par Ukrainu cerībā un ticībā par kara pārtraukšanu un mieru pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mirkli pēc aizlūguma katedrāles dārzā – no plkst.12.30 līdz plkst.16 noritēs dažādi atbalsta un labdarības pasākumi.

Labdarības organizācija “Tabitas sirds” kopš pirmās kara dienas ir kļuvusi par atbalsta punktu Ukrainas ģimenēm, iesaistījusies gan ziedojumu vākšanā, gan organizējusi ziedojumu nogādi uz kara plosīto valsti. Šodien “Tabitas sirds” līdz ar naudas ziedojumiem joprojām aicinās ziedot siltas zeķes, cimdus un citus adījumus, kā arī pirmās nepieciešamības medicīnas preces, joprojām arī sveces un parafīnu.

Plkst.13, 14 un 15 Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestris sniegs muzikālus priekšnesumus, tā aicinot ikvienu Ukrainas atbalstītāju pievērst uzmanību fonda “Uzņēmēji mieram” ziedojumu kampaņai “Ziedo Ukrainas Jūras spēkiem”. Kampaņas laikā šovasar Liepājā iecerēts organizēt nometni Ukrainas Jūras spēku karavīru bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.16 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē atbalsta un labdarības akcija noslēgsies ar Liepājas mūziķu koncertu, veltītu Ukrainas tautai. Koncertā piedalīsies operdziedātāja Laura Bulava, Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi, komponists Jānis Strazds, ērģelniece Ilze Tomsone, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kori, mākslinieciskais vadītājs Reinis Lapa. Programmā skanēs latviešu un ukraiņu komponistu skaņdarbi un dziesmas.

Kuldīgas Svētās Annas baznīcā šodien plkst.14 uz labdarības koncertu Ukrainas atbalstam “Kopā līdz uzvarai” aicina Kuldīgas kori “Rāte”, “Ventava”, “Gaisma”, Skrundas koris “Sonante” un Rīgas Mazās ģildes koris “Sonore”. Vairāk nekā 100 dziedātāju kopkoris koncertā izdziedās gan ukraiņu komponistu dziesmas, gan dziesmas no pagājušā gadā izskanējušajiem Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Tiks vākti ziedojumi humānajai palīdzībai.

Šodien aprit otrā gadadiena kopš Krievijas īstenotā pilnā apmēra iebrukumam Ukrainā. Valsts augstākās amatpersonas aicina iedzīvotājus, iestādes un uzņēmējus savu iespēju robežās paust atbalstu Ukrainas cilvēkiem – gan iesaistoties atbalsta akcijās un ziedojot Ukrainas cilvēkiem nepieciešamās lietas, gan palīdzot ļaudīm, kuri bēgļu gaitās nonākuši Latvijā.

Foto – Liepājas Kultūras pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.