Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurzemes rietumu daļā gaidāma plašāku teritoriju applūšana

Bārtas upe šajā nedēļas nogalē. Foto no Ulda Seska arhīva.

Līdz otrdienai, 1.februārim, Rietumlatvijā spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un par palieņu un citu zemāko vietu applūšanu, savukārt Kurzemes rietumu daļā tuvākajā diennaktī spēkā oranžais brīdinājums par plūdiem – gaidāma plašāku teritoriju applūšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietus un kūstošā sniega ūdeņi veicina strauju ūdens līmeņa kāpumu Kurzemes upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati, vēsta LETA.

Užavā pie Tērandes ūdens līmenis vairs tikai par dažiem centimetriem atpaliek no pēdējo desmit gadu maksimuma, kas reģistrēts 2012.gada janvārī.

Arī citās upēs Kurzemes rietumu daļā, tai skaitā Durbē un Rīvā, ūdens līmenis tuvojas pēdējo gadu augstākajai atzīmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ Bārtā ūdens līmenis paaugstinājies par vairāk nekā diviem metriem, kāpums turpinās, bet svētdienas rītā ūdens līmenis vēl nav sasniedzis mēneša sākumā novēroto maksimumu.

Ar mazāku intensitāti ūdens līmenis paaugstinās valsts centrālās daļas upēs. Vairumā Vidzemes un Latgales upju ūdens līmenis ir stabils.

Tuvākajā diennaktī dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni spēkā arī Lielupē, Gaujas lejtecē un Rīgas ūdenstilpēs. Ūdens līmeņa celšanās saistīta arī ar vētru – teju visā Baltijas jūrā ūdens līmenis ir paaugstināts.

Nākamnedēļ, atgriežoties salam, ūdens līmenis upēs sāks pazemināties. Kurzemes upes, kas patlaban ir brīvas no ledus, sāks aizsalt, ledus veidosies arī citu upju vaļējos posmos. Dažviet iespējami vižņu sablīvējumi un to izraisīta ūdens līmeņa krasa paaugstināšanās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.