Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Lāčplēša dienā iesvētīs Dienvidkurzemes novada karogu

Lāčplēša dienā 11. novembrī pulksten 12 Grobiņas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Dienvidkurzemes novada karoga iesvētīšana. Pēc tam karogus izvietos pie novada pilsētu un pagastu pārvalžu ēkām, izglītības, sporta, tūrisma, kultūras un citām pašvaldības iestādēm. Gan Grobiņā, gan citviet novadā šajā dienā notiks arī lāpu gājieni un svinīgie piemiņas brīži, godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Dienvidkurzemes novada izveidošanas 2021. gada 1. jūlijā jaunajam novadam bija jāveido jauna, vienota novada simbolika. Šis darbs norisinājās sadarbībā ar māksliniekiem Ilzi Lībieti un Juri Ivanovu, kas jau iepriekš izstrādājuši ģerboņus un citu simboliku vairāk nekā 100 bijušajām pašvaldībām, kā arī dzimtām, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Dienvidkurzemes novada karogam ir taisnstūra forma, tā pamatā ir simboli, kas ietverti Dienvidkurzemes novada ģerbonī. Karoga vidū attēlots Dienvidkurzemes novada ģerboņa elements – sarkans lauva ar melnu kontūru.

Karoga pacelšana pie pašvaldības iestādēm apzināti izvēlēta patriotu mēnesī novembrī, kad 11. novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu un 18. novembrī Latvijas dzimšanas dienu – šogad jau 104.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karoga iesvētīšana Grobiņas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks pulksten 12. Iesvētīto karogu Dienvidkurzemes novada administratīvajā centrā pie pašvaldības ēkas Grobiņā, Lielajā ielā 76 pacels Lāčplēša dienas lāpu gājiena laikā, kas sāksies pulksten 18 no Dzērves laukuma. Ap pulksten 18.10 gājiena dalībniekus pie pašvaldības ēkas ar patriotiskām dziesmām sagaidīs Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un notiks Dienvidkurzemes novada karoga svinīgā pacelšana. Tālāk lāpu gājiens dosies uz Skābaržkalna pakāji, kur pie stēlām Lāčplēša ordeņa kavalieriem notiks ziedu nolikšana un svinīgais brīdis ar muzikāliem priekšnesumiem.

Svinīgie Lāčplēša dienas pasākumi notiks arī citviet novadā un to laikā arī šajās vietās pie pašvaldību iestādēm pacels novada jauno karogu. Savukārt citviet novadā karogu pacels vienlaikus ar Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā 18. novembrī.

Uz karoga iesvētīšanu Grobiņas evaņģēliski luteriskajā baznīcā aicināts ikviens interesents.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.