Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, divu Liepājas vidusskolu skolēni mācīsies attālināti

Foto no Liepājas Izglītības pārvaldes arhīva

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, no rītdienas, 18.janvāra, divu Liepājas vidusskolu skolēni mācīsies attālināti, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības pieaugumu valstī un veicot regulāru skolēnu testēšanu Liepājas vispārizglītojošās skolās, šonedēļ palielinājies atklāto gadījumu skaits izglītības iestādēs. Pašlaik saslimšana ar Covid-19 konstatēta 45 skolēniem, karantīna noteikta 32 klašu 783 skolēniem.

Kā norāda Meļķe, veicot skolēnu testēšanu, vairākās Liepājas skolās konstatēti Covid-19 saslimšanas gadījumi, tāpat atsevišķiem skolēniem vai visai klasei noteikts kontaktpersonas statuss. Situācija ir ļoti mainīga, pašlaik vīrusa izplatība visvairāk ietekmējusi mācību procesu Liepājas 7.vidusskolā, kur karantīnā patlaban atrodas 18 klases, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kur karantīnā ir 19 klases, kā arī Liepājas 3.pamatskolā, kur karantīnā ir astoņas klases.

Lai mazinātu vīrusa izplatību, divās izglītības iestādēs no rītdienas, 18.janvāra, tiek noteikts attālināto mācību režīms – visām klasēm Liepājas Raiņa 6. vidusskolā līdz 25.janvārim, 24.janvārī visi skolēni veic siekalu testus. Savukārt Liepājas 7.vidusskolas 5.-12.klašu skolēni attālināti mācīsies līdz 24.janvārim. Izglītības pārvalde aicina skolēnus un vecākus sekot aktuālajai informācijai izglītības izglītības iestādes saziņas kanālos – klašu “WhatsApp” grupās, E-klasē, skolas mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no šodienas Liepājas 7.vidusskolā notiek attālinātās mācības 25 klasēm. Vīruss ietekmē gan skolēnu mācību procesu, gan pedagogu darbu.

Izglītības pārvades pārstāve uzsver, ka karantīnā esošie skolēni nedrīkst apmeklēt arī interešu izglītības nodarbības.

Izglītības pārvalde atgādina, ka izglītības iestādēs jāpievērš uzmanība drošības noteikumiem un jāievēro profilakses pasākumi, proti, jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā, pareizi jālieto sejas maskas, īpaši rūpīgi jāievēro roku higiēna. Aizliegts doties uz izglītības iestādi ar jebkādiem saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, un citiem.

LETA jau vēstīja, ka saslimšanas ar Covid-19 dēļ Daugavpilī karantīna noteikta visiem skolēniem no 59 klasēm, kamēr Ogres novadā – visiem skolēniem no 87 klasēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.