Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Latvija oficiāli iekļauta WRC kalendārā; “Tet Rally Latvia” notiks 2024. gadā no 18. līdz 21. jūlijam

Latvijas autosportam vēsturisks lēmums ceturtdien pieņemts FIA pasaules motoru sportu padomē (FIA World Motor Sport Council), apstiprinot FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas kalendāru, kurā pirmo reizi iekļauta posma norise Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kalendārā iekļautā rallija oficiālais nosaukums būs “Tet Rally Latvia” un 2024. gada vasarā no 18. līdz 21. jūlijam tas aptvers teritoriju no rallija pilsētas Liepājas līdz pat galvaspilsētai Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā. Latvija kļūs par 37. rīkotājvalsti, kas uzņēmusi WRC posmu, portālu “ReKurZeme” informē “Tet Rally Latvia” mediju sekretārs Jānis Unbedahts.

“Puse no sapņa ceļa ir noieta – iespēja rīkot WRC posmu Latvijā tiek dota. Tagad jāapliecina, ka šo iespēju Latvija ir godam nopelnījusi. Rūpīgs komandas darbs, pacietība, vēlme Latviju vēl vairāk akcentēt pasaules autosporta kartē. Kopīgi sadarbojoties, mēs varēsim prezentēt savu valsti gan tūkstošiem skatītāju klātienē, gan miljonu lielai auditorijai ar mediju starpniecību. Mūsu valstij ir gan izcili sportisti, gan izcili organizatori. Ar lepnumu un viesmīlību sagaidīsim pasaules rallija eliti,” par gaidāmajām sacensībām izsakās Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

“Rallija draugi, atpakaļceļa mums vairs nav – Latvija ir oficiāli iekļauta FIA pasaules rallija čempionāta kalendārā, un jau nākamajā vasarā pašu mājās, pretim Latvijas ainavisko ātrumposmu mestajiem izaicinājumiem, trauksies pasaules ātrākās rallija mašīnas, kuras vadīs pasaulē meistarīgākās rallija ekipāžas,” pacilāts ir Tet Rally Latvia rīkotāja RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. gadā pirmo reizi sarīkotā FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada sezonas kalendārā iekļauti kopumā 13 posmi, kas no janvāra līdz pat novembrim aptvers četrus kontinentus – Eiropu, Āfriku, Dienvidameriku un Āziju. FIA pasaules rallija čempionāta 52. sezona sāksies ar ziemas rallijiem Montekarlo un Zviedrijā. Tad sekos došanās uz Keniju, pēc kuras sekos atgriešanās Eiropā – posmi Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā.

Tik ilgi gaidītā WRC viesošanās Latvijā paredzēta vasaras vidū, kad no 18. līdz 21. jūlijam norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta astotais posms “Tet Rally Latvia”. Lai sarīkotu WRC standartiem atbilstošas sacensības, Tet Rally Latvia norise paredzēta īpaši plašā Latvijas teritorijā, ātrumposmos veicamajai distancei pārsniedzot 250 km, bet kopā ar pārbraucieniem – vairāk nekā 1000 km – rallija dalībniekiem un skatītājiem sniedzot neaizmirstamu iespēju pieredzēt Latvijas dabu un šarmu.

Pēc viesošanās Latvijā čempionāts tālāk dosies uz Somiju un Grieķiju, kam sekos vizīte Čīlē un apvienotais Centrāleiropas rallijs. WRC 2024. gada sezonas noslēgums paredzēts Japānā.

“Iepriekš visus iedrošināju nebaidīties tiekties uz tāliem un pat šķietami nesasniedzamiem sapņiem, jo pieliekot visas pūles un drosmīgi un mērķtiecīgi strādājot uz to realizēšanu, šos sapņus ir iespējams īstenot! Šobrīd mūsu sapņa virzīšanos uz realitāti apliecina FIA pasaules motoru sportu padomē pieņemtais lēmums Latvijai uzticēt FIA pasaules rallija čempionāta posma sarīkošanu,” gandarīts par plānoto un līdz šim sasniegto ir Raimonds Strokšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“WRC posma norise ir unikāla iespēja Latvijai, jo čempionāta norisēm televīzijā un digitālajos kanālos seko līdz vairāk nekā 800 miljonu skatītāju visā pasaulē! Paredzam, ka klātienē vērot Tet Rally Latvia norises ieradīsies aptuveni 50 000 skatītāju, kas arī rallija rīkotājiem metīs ne vienu vien izaicinājumu!

Mums vienlaicīgi uzticēta arī ļoti liela atbildība un ļoti sarežģīts darbs. Mūsu mērķis, organizējot starptautiska līmeņa sporta sacensības, paliek nemainīgs – parādīt visai pasaulei, ka Latvija ir brīnišķīga valsts, kuru ir vērts iekļaut tūrisma galamērķos, kā arī ar sacensību norisi veicināt pienesumu valsts un reģionu ekonomikā.

Mūs sagaida vēl daudz darāmie darbi un izaicinājumi, tāpēc ceram, ka visas sacensībās iesaistītās puses novērtēs šo unikālo iespēju, par kuru ir sapņots jau gadiem, un kopīgi strādājot, būsim gatavi 2024. gada vasarā uzņemt WRC posmu – Latvijas iedzīvotājiem pieredzēt šo dinamisko sporta veida norises klātienē, tepat, pie mums, bet ārvalstu viesiem nodrošināt viesmīlīgu uzņemšanu un lieliski pavadītu laiku Latvijā!” nobeidz Raimonds Strokšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tet Rally Latvia” ieejas biļešu tirdzniecība Biļešu Paradīze kasēs un interneta vietnē tiks uzsākta 23. oktobrī.

FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada sezonas kalendārs:

 1. Rallye Monte-Carlo Montekarlo 25. – 28. janvāris
 2. Rally Sweden Zviedrija 15. – 18. februāris
 3. Safari Rally Kenya Kenija 28. – 31. marts
 4. Croatia Rally Horvātija 18. – 21. aprīlis
 5. Vodafone Rally de Portugal Portugāle 9. – 12. maijs
 6. Rally Italia Sardegna Itālija 30. maijs – 2. jūnijs
 7. ORLEN 80th Rally Poland Polija 27. – 30. jūnijs
 8. Tet Rally Latvia Latvija 18. – 21. jūlijs
 9. Secto Rally Finland Somija 1. – 4. augusts
 10. EKO Acropolis Rally Greece Grieķija 5. – 8. septembris
 11. Rally Chile Bio Bío Čīle 26. – 29. septembris
 12. Central European Rally Eiropa 31. oktobris – 3. novembris
 13. FORUM8 Rally Japan Japāna 21. – 24. novembris

Foto – Red Bull Content Pool

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.