Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Televīzijā ar jauniem piedzīvojumiem atgriežas raidījums “Pa straumei”

Publicitātes foto

Latvijas Televīzijā no 24. marta katru ceturtdienu plkst. 21.10 LTV1 būs skatāma raidījuma “Pa straumei” jaunā sezona. Latvijas ūdensceļu izpētes ekspedīciju dalībnieku komanda tā pati – Helēna Krista Kalniņa, Roberts Grandāns, Elīna Zvejniece – ar suņu meiteni Urgu priekšgalā, portālu “ReKurZeme” informē “Latvijas Televīzija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēki vairākkārt teikuši, ka raidījumu cikls “Pa straumei” ceturtdienu vakarus padara par ģimenes kopā būšanas laiku – tas pulcina vienkopus gan jaunus, gan vecus, tāpat arī mājdzīvnieki labprāt vēro aizraujošākās sēriju epizodes. Par to man ir milzu prieks un gandarījums, jo projekts tapis kā daudzinājums kopā būšanai, dzīvai saskarsmei, zinātkārei un īsti dzīvotai dzīvei, kas pilna aizraujošu notikumu un prieka,” teic raidījuma producente Ilze Lasmane-Brože.

“Pa straumei” trešās sezonas slapjie piedzīvojumi sāksies un beigsies Rīgā, no viena gala līdz otram mērojot Audupes un Buļļupes tecējumu. Tālāk izplūdīs caur Zemgales upēm – Iecavu un Svēti –, Vidzemē virzīsies pa šobrīd visdaudzpusīgāk izpētīto Latvijas upi Aģi, pa Dubnu slīdēs caur teiksmaino Latgali un Kurzemes jaudu tvers, laivojot pa Cieceri un Enguri.

Kā ierasts, ekspedīcijas dalībnieku komanda reizi no reizes mainīsies – pa Audupi un Enguri ceļos Elīna un Roberts, pa Iecavu – Elīna un Helēna, pa Cieceri, Dubnu, Aģi, Svēti un Buļļupi Urgu pavadīs Roberts un Helēna. Jaunieši par šo sezonu: “Ieguvām līdz šim nepieredzētus iespaidus par upju un ezeru ekosistēmu aizsardzību. Nokļuvām vietās, kur tikai izredzētie tiek, un vietās, no kurām dzīvojam netālu, bet nezinājām, ka tādas ir. Satikām dažādus interesantus cilvēkus, dzirdējām unikālus pieredzes stāstus.” Lai arī ekspedīciju laikā laikapstākļi ne vienmēr esot lutinājuši – reizēm gadījies kārtīgi izmirkt, reizēm pamatīgi nokarst –, tomēr jaunieši atzīst, ka kopējais ceļš iedvesmoja turpināt atklāt, brīnīties un baudīt pasauli mums apkārt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā sezonā līdztekus astoņu Latvijas upju tecējumiem, Latvijas kultūrvēsturisko vērtību, dabas daudzveidības, jauniešu aktivitāšu un aizraujošu nostāstu izziņai, liela uzmanība tiks pievērsta arī vides aizsardzības jautājumiem un dažādām sporta aktivitātēm. “Latvija ir skaista, bagāta un saudzējama visos veidos – sākot ar vidi, dabas resursiem, kultūru, cilvēku savstarpējām attiecībām un beidzot ar mūsu katra lielajiem sapņiem. Par to arī cīnāmies.” – Ilze Lasmane-Brože.

Līdz šim jau izlaivoti divdesmit četri Latvijas ūdensceļi. Sešpadsmit upju audiovizuālie pieminekļi jebkurā laikā  atrodami LSM.lv sadaļā “Pa straumei” – tur meklējami arī ceļojumu apraksti, asprātīgi komiksi par Urgu, kā arī savvaļas ēdienu receptes, kurās par pamatu tiek izmantoti Latvijas dabā atrodamie produkti.

Raidījums “Pa straumei” – no 24. marta ceturtdienās plkst. 21.10 LTV1 un REplay.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.