Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Leģendārā dziedātāja Igo 60 gadu jubilejas koncertā Liepajā skanēs viņa “zelta repertuārs”

Igo. Foto – Jānis Deinats

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29.jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā. Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60.dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē «Pūt, vējiņi!».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā šis ir Igo jubilejas gads, visi dziedātāja talanta cienītāji tiek ielūgti uz īpašiem jubilejas koncertiem, kuros kopā ar Igo uz skatuves kāps gan mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies, kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij, portālu “ReKurZeme” informē producents Sandis Mohovikovs. .

Koncertos skanēs Igo «zelta repertuārs» no grupām «Līvi», «Remix», «Liepājas brāļi», tāpat arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis», operas «Parīzes Dievmātes katedrāle» u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai.

«Šie būs koncerti, kur būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs,» saka Igo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Igo ir aktīvs joprojām, un arī pēdējos gados tiek radīti skaņdarbi, kuri guvuši lielu popularitāti šodien. Līdzās šīm dziesmām koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo. «Brīva diena», «Vējš sola lapai debesis», «Redzēj puisis, redzēj meita», «Nojausma», «Mālos pelēkos», «Ieelpots», »Bet dzīvē viss ir savādāk», «Nepiesauc, nepasauc mani vēl», «Kā senā dziesmā», «Laika dziesmiņa», «Meitenei kafejnīcā», «Pilnmēness naktī», «Zīlīte» u.c., turklāt katrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs.

Nozīmīgs koncerts notiks Dzintaru koncertzālē 10.augustā – vietā, kur pirms 36 gadiem norisinājās 1. Vissavienības jauno izpildītāju konkurss «Jūrmala 86», kurā galveno balvu GRAND PRIX saņēma Igo, gūstot nedalītu popularitāti. Tas pavēra ceļu uzstāties koncertos milzīgas auditorijas priekšā arī tūkstošiem kilometru ārpus Latvijas robežām, tādējādi gūstot vēl lielākus panākumus.

Koncertos piedalīsies muzikālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos desmit gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai. Top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Tuvākā gaidāmā izstāde, kurā būs redzama Igo grafika un trauki, aprīlī un maijā būs skatāma Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru «Ceplis» Mežotnē, kur vada ekskursijas un meistarklases.

Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas varēs iegādāties jubilejas koncertu vietās. Pēc koncertiem ikvienam, kurš vēlēsies, būs iespēja nofotografēties kopā ar dziedātāju un saņemt viņa autogrāfu.

IGO jubilejas koncerti notiks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29.jūnijā plkst.19 Liepājas koncertdārzā «Pūt vējiņi»

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.