Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Levits: Lielai daļai sabiedrības ir “piegriezušies” pret Covid-19 nevakcinētie un šaubīgie

Foto – prezident.lv

Lielai daļai Latvijas sabiedrības ir “piegriezušies” pret Covid-19 nevakcinētie un šaubīgie, kuri apdraud sabiedrību un aktīvi izpaužas sociālajos tīklos, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prezidents norādīja, ka ar katru dienu nāk arvien vairāk Covid-19 sasirgušo, un sabiedrība jau tagad uzdod jautājumus par to, vai Covid-19 nevakcinētajiem ir jāapmaksā atrašanās slimnīcā, ja viņi tur nonākuši, ignorējot aicinājumu vakcinēties, vēsta LETA.

Viņš atgādināja, ka portālā “Manabalss.lv” ir savākti 10 000 parakstu par to, lai Covid-19 nevakcinētajiem netiktu segtas izmaksas, ārstējoties slimnīcā, ja tajā viņi nonākuši ar Covid-19.

Pats Levits šādu priekšlikumu pašlaik neatbalsta, bet norādīja, ka šis ir diskutējams jautājums, jo tas ir tikai taisnīgi, ka cilvēki, kuri ir pasargājuši sevi un atbildīgi rīkojušies pret sabiedrību, nevēlas maksāt par tiem, kuri to nedara.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es gribētu redzēt debates Saeimā par šo jautājumu,” uzsvēra Levits.

Viņš sacīja, ka viņš saredz divus risinājums, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Pirmkārt, ir jāsamazina cilvēku iespēja inficēties, tādējādi mazinot kontaktēšanās iespējas, kā arī ir jāveicina Covid-19 vakcinācijas aptvere.

Valsts prezidents uzsvēra, ka, lai samazinātu Covid-19 izplatību, iespējams, ir jāstrādā pie tā, lai vairākās profesijās tiktu noteikta obligāta Covid-19 vakcinācija. Tas pats attiecas uz kontaktu ierobežojumiem dažādos pasākumos. Tāpat pēc prezidenta domām ir jādomā par risinājumiem, kā palielināt vēlmi vakcinēties, piemēram nosakot vairākus ierobežojumus nevakcinētajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzskata, ka ir nepieciešams noteikt stingrākus ierobežojumus nevakcinētajiem, bet ierobežojumi var būt vērsti arī pret vakcinētām personām. “Pirmkārt, ir jāsamazina izplatība starp nevakcinētajiem,” uzsvēra Valsts prezidents.

Jau vēstīts, ka otrdien notikušajā Krīzes vadības padomē iesaistītās puses līdz vienotam redzējumam par turpmāko rīcību un ierobežojumu pastiprināšanu nonākt nespēja, vienojoties turpināt diskusijas un pie jautājuma atkārtoti atgriezties ceturtdien.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.