Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Lielais dzintars” izziņo koncertsērijas “Personīgi” rudens notikumus

Jānis Šipkēvics (pa kreisi) un Reinis Zariņš

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” rudenī atsāksies koncertsērija “Personīgi”, kas klausītājiem piedāvā personīgāku satikšanos mūzikā. No septembra līdz decembrim iecerēti četri kamermūzikas koncerti, kuros uzstāsies gan Latvijas, gan ārzemju mākslinieki – “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets, Normunds Šnē, Jana Egle, grupa “Juuk”, Asmika Bagojana, Jānis Šipkēvics, Reinis Zariņš, Florians Donderers, Tanja Teclafa un Kiveli Derkena, portālu “ReKurZeme” informē “Lielā dzintara” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Lielā dzintara” Kamerzālē mēs, klausītāji, esam ciešā kontaktā ar mūziķiem, tā ir pagalam intīma skaniskā saruna, un mūzika kļūst bezmaz sataustāma. Turpinot mājīgo svētdienas pēcpusdienu koncertsēriju “Personīgi”, rudens pusē piedāvāsim četrus jaunus piedzīvojumus. Dzejas dienu sajūtās izdzīvosim Šūberta un Krama stīgu kvartetus, satiksimies starp tumšo folku un armēņu balādēm latviešu valodā, ļausimies patvēruma solījumam Andra Dzenīša “Baltās dziesmās” un gadu noslēgsim vācu kamermūzikas izcilību kompānijā, skanot Mendelszonam un Ravelam,” notikumus ieskicē Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis.

Pirmā satikšanās 22. septembrī pulksten 15 būs ar “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu un elektronikas meistaru Normundu Šnē koncertprogrammā “Meitene un eņģeļi”, kuri veidos dialogu starp ģeniālā romantiķa Franča Šūberta 14. stīgu kvartetu “Nāve un meitene” (1824) un ievērojamā humānista Džordža Krama elektrisko stīgu kvartetu “Melnie eņģeļi” (1970). To caurvīs svaigas dzejas rindas –atskaņotās mūzikas refleksijas – Latvijā augsti novērtētās dzejnieces Janas Egles lasījumā.

Koncertsērijas turpinājumā – 27. oktobrī pulksten 15 tumšā folka grupa “Juuk” uzstāsies ar savu oriģinālmūziku, kuru sarakstījuši apvienības komponisti – Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis un Oskars Jansons. Īpašs pārsteigums klausītājiem būs pirmatskaņojums armēņu priestera, muzikologa un komponista Komitasa balādēm latviešu valodā, uz skatuves aicinot Latvijā dzīvojošo armēņu aktrisi un dziedātāju Asmiku Bagojanu (Hasmik Bagoyana). “Juuk” šo armēņu mantojumu ir aranžējuši elektriskajām un akustiskajām ģitārām, bandžo, flautai, vijolei un sitaminstrumentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trauslu, maigu un mīlestībai veltītu mūziku 24. novembrī pulksten 15 klausītājiem veltīs divi no savas paaudzes spilgtākajiem mūziķiem – daudzpusīgais valdzinošās balss īpašnieks Jānis Šipkēvics un pārdomāto interpretāciju meistarpianists Reinis Zariņš. Programmas pamatā ir vairākkārtējā Lielās mūzikas balvas laureāta Andra Dzenīša apjomīgais cikls “Baltas dziesmas” ar Aleksandras Lines dzeju, taču skanēs arī Bendžamina Britena, Jāņa Šipkēvica un Krista Auznieka kompozīcijas.

Visubeidzot Otrajā adventē, 8. decembrī, pulksten 15 koncertzālē viesosies izcili vācu kamermūzikas grandi – vijolnieks Florians Donderers (Florian Donderer), čelliste Tanja Teclafa (Tanja Tetzlaff) un pianiste Kiveli Derkena (Kiveli Dörken) –, kuru muzikālajās sarunās un saspēlēs ir neganti aizraujoši klausīties. Mūziķi īpaši Liepājai gatavo programmu ar Morisa Ravela Klaviertrio un Fēliksa Mendelszona Otro klaviertrio, kas “uzrakstīti ar milzīgu eleganci un virtuozitāti. Tā ir tīra un godīga, spirdzinoša un komplicēta mūzika, kas dziļi aizskar dvēseli,” darbus raksturo Florians. Kā pārsteigumu klausītājiem mūziķi iecerējuši atskaņot arī kāda latviešu komponista opusu.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” – pēc katra koncerta apmeklētāji aicināti pulcēties koncertzāles 2. stāva galerijā, kur būs iespēja satikt mūziķus neformālā gaisotnē un uzdot jautājumus par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.