Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Lielais dzintars” tiešraidē pārraidīs Šūberta “Ziemas ceļojumam” veltītu koncertu

Rihards un Ērika Milleri. Foto – Gints Garūts

Svētdien, 21. janvārī, pulksten 15 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamersērijā “Personīgi” baritons Rihards Millers un pianiste Ērika Millere atskaņos savu augsti inteliģento versiju Franča Šūberta dziesmu ciklam “Ziemas ceļojums” (Winterreise).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo slaveno romantisma laikmeta dziesmu virknējumu klausītāji varēs dzirdēt ne tikai klātienē, bet arī bezmaksas tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv un Youtube kanālā, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Bieži atskaņotas cikla daļas, bet daudz retāk — viss cikls kopumā. Latvijā leģendārs ir Kārļa Zariņa/Intas Villerušas un Krišjāņa Norveļa/Alda Liepiņa lasījums, taču koncertā Liepājā tā būs Latvijas Nacionālās operas (LNO) solista Riharda Millera un LNO solistu koncertmeistares Ērikas Milleres jūtu dzīlēs spēcīgā un daudzveidīgā versija, kas tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2022 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.

Dziesmu cikla “Ziemas ceļojums” ideja komponistu nodarbinājusi kopš 1827. gada februāra, kad Šūberta īsā, spilgtā dzīve tuvojās izskaņai. Šūberta draugi bijuši visai apmulsuši, dzirdot dziesmu tumsnējo kopnoskaņu, taču komponists teicis, ka šo opusu vērtējot augstāk par jebko citu no visa, ko radījis. Mūsu liriskais varonis te domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

R. Millers ir aizņemts daudzos LNO iestudējumos (lomu skaitā Moraless, Mazeto, Melhiors, Puasons), līdztekus labprāt piedalās kamermūzikas programmu atskaņošanā, veidošanā un producēšanā. Dziedājis dzejnieka Knuta lomu Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmuzvedumā Liepājas “Lielajā dzintarā”.

Ē. Millere ir augstu vērtēta un pieprasīta pianiste koncertmeistare ar lielu pieredzi operas un vokālās kamermūzikas laukā, kā arī ar spēcīgu rūdījumu starptautiskos vokālistu konkursos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.