Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā 7.-12.klašu skolēni mācības klātienē atsāks 22. novembrī

Foto – Publicitātes foto

Liepājā 7.-12.klašu skolēni mācības klātienē atsāks 22.novembrī, aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Ministru kabineta rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” grozījumus, kas paredz, ka no 15.novembra klātienē mācās 1.-12.klašu skolēni, vienlaicīgi izvērtējot saslimstības rādītājus Liepājā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir 1748, kas pārsniedz vidējo valsts kumulatīvo saslimstības rādītāju 1458,4. Izglītības pārvalde uzklausīja arī Liepājas vispārizglītojošo skolu direktoru izteikto nepieciešamību pielāgot mācību procesa norisi un organizāciju spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem epidemioloģiskās drošības aspektā.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar pašvaldību lēma mācību procesu organizēt tā, ka no 15.novembra līdz 17.novembrim klātienē mācības atsāk tikai 1.-6.klašu skolēni, savukārt 7.-12.klašu skolēni mācās attālināti. Savukārt no 22.novembra mācību process visās klašu grupās notiek klātienē, tai skaitā 7.-12.klasēm, ievērojot, ka izglītības iestāde var mācību procesu rotācijas kārtībā īstenot attālināti ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī, norāda Meļķe.

Lai skolēni droši varētu atgriezties skolā, testēšana 4.-6.klasēm notiks 12.novembrī un 13.novembrī un 1.-12.klasēm attiecīgi 15.novembrī un 16.novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības pārvalde uzsver, ka joprojām svarīgi un aktuāli ievērot visus drošības noteikumus, lai ierobežotu vīrusa izplatību – sejas masku lietošana, distancēšanās un personīgās higiēnas ievērošana, savlaicīga informēšana un nedošanās uz izglītības iestādi, ja vērojamas jebkādas saslimšanas pazīmes.

Kā vēstīts, no 15.novembra izglītības process visās pakāpēs atkal notiks klātienē, to paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Izglītības iestādēm būs jāievēro visi jau līdz šim īstenotie drošības pasākumi – visiem jālieto sejas maskas, jāievēro distancēšanās, jāvēdina telpas, jāievēro higiēna, kā arī jāveic testēšana. Lai atgriešanās skolā būtu droša, 4.-12.klašu skolēnu rutīnas testēšana skolās notiek jau šonedēļ, uzsver IZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības procesa īstenošanā pamatizglītības pakāpē tiek nodrošināts, ka dažādu grupu, klašu vai kursu izglītojamo plūsmas nepārklājas – vienlaikus neatrodas vienā mācību telpā, kā arī nepārklājas ārā starpbrīžos. Šo prasību var nepiemērot vidējās izglītības pakāpē atbilstoši izglītības programmas specifikai – saistībā ar jaunajā valsts vispārējās vidējās izglītības standartā paredzēto padziļināto kursu īstenošanu 11. un 12.klasē.

Lai nodrošinātu skolēnu, dažādu grupu, klašu vai kursu nepārklāšanos, izglītības iestāde var mācību procesu rotācijas kārtībā īstenot attālināti ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, izņemot 1.-6.klasi.

Pamata un vidējās izglītības pakāpes izglītības iestādēs izglītības procesu var īstenot attālināti, izvērtējot attiecīgās klases, grupas, kursa mācību priekšmetu pedagogu un citu izglītības iestādē nodarbināto pieejamību kvalitatīva mācību procesa īstenošanai un nodrošināšanai klātienē. Šie lēmumi jāsaskaņo ar izglītības iestādes dibinātāju, un attālinātās mācības īsteno saskaņā ar izglītības iestādē noteikto kārtību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.