Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā aicina izteikt viedokli Krasta ielas pārdēvēšanai par Kureliešu ielu

Liepājas valstspilsētas pašvaldība no 6. decembra līdz 3. janvārim rīko sabiedrisko apspriešanu par priekšlikumu pārdēvēt Krasta ielu par Kureliešu ielu. Apspriešana tiek organizēta saistībā ar biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” O. Kalpaka Liepājas nodaļas saņemto iesniegumu un sniegto pamatojumu. Aicinām iedzīvotājus izteikt savu vērtējumu par šo priekšlikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji aicināti paust savu viedokli, vai piekrīt, ka esošo Krasta ielu pārdēvē par Kureliešu ielu, līdz 3. janvārim aizpildot aptaujas anketu pašvaldības pieteikumu vietnē, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Lai iesniegu savu viedokli pieteikumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu), pēc kā veicami secīgi soļi:
• no saraksta izvēlēties sabiedrisko apspriešanu par ielas nosaukuma maiņu,
• norādīt savu izvēli,
• spiest pogu “Iesniegt”.

Aptaujas anketu var aizpildīt arī klātienē Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas centros Rožu ielā 6 un Peldu ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iesniegumā norāda biedrība: “Šobrīd, kad Latvijā visos līmeņos notiek virzība uz vienotas sabiedrības veidošanu un saliedēšanu uz valsts pamatvērtībām, ir būtiski veidot arī vienotu vēsturisko izpratni un izcelt noklusētas Latvijas Brīvības cīņu vēstures lappuses. Viena no šādām ir ģenerāļa Jāņa Kureļa grupa jeb kurelieši, kuri pastāvēja īstu brīdi 1944. gada otrajā pusē un, par spīti tā laika situācijai, apzinājās sevi ārpus abām okupācijas varām – vāciešiem un krieviem, un bija gatavi cīnīties par brīvu Latviju.”

Iesniegumā uzsvērts, ka kureliešiem ir cieša saistība ar Karostas cietumu, jo tieši Karostas cietumā notika vācu kara tiesa, kurā arestētajiem kureliešiem piesprieda nāves sodu.

“Turpat netālu, Krasta ielas galā, jau ir labiekārtots laukums ar atjaunotu piemiņas zīmi, kas atgādina septiņu bojā gājušo un viena izdzīvojušā latviešu karavīra likteni un Latvijas vēstures maz zināmu lappusi. Lai izceltu šo Brīvības cīnītāju godu, kā arī pievērstu tam papildu uzmanību pilsētvidē un stiprinātu vienotas vēsturiskās izpratnes veidošanu, uzskatām, ka Krasta iela būtu jāpārdēvē par Kureliešu ielu,” iesniegumā norāda “Daugavas Vanagi Latvijā” O. Kalpaka Liepājas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptuveni 350 metrus garā iela no Atmodas bulvāra ved virzienā uz jūru, tās galā atrodas automašīnu stāvlaukums un piemiņas zīme kureliešiem – dzelzs krusts, kas piestiprināts pie lielā akmens un puslokā novietoti mazāki laukakmeņi ar uzrakstītiem kureliešu vārdiem un uzvārdiem.

Lai mainītu ielas nosaukumu, sabiedriskajā apspriešanā apkopotais iedzīvotāju viedoklis jāizskata un jāapstiprina domes sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.