Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā aicina izteikt viedokli par koku ciršanu šķeldas katlu mājas izbūvei

Līdz 23. novembrim iedzīvotāji aicināti piedalīties publiskajā apspriešanā par četru koku ciršanu Slimnīcas ielā, lai varētu pilnvērtīgi izbūvēt šķeldas noliktavu, katlu māju un tam nepieciešamo infrastruktūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “UPB Projekti”, izstrādājot būvprojektu “Šķeldas noliktavas un katlu mājas būvniecība Slimnīcas iela 2”, 9. novembrī vērsusies Apstādījumu uzraudzības komisijā ar iesniegumu, kurā lūdz atļauju paredzēt deviņu koku ciršanu, kas atrodas plānotā laukuma un ceļa vietā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Šķeldas katlu māja un noliktava nepieciešama, lai mazinātu atkarību no dabasgāzes un nodrošināt stabilu siltumapgādes pakalpojumu Liepājas reģionālajai slimnīcai un Zaļās birzes mikrorajonam. Projekts paredz uzbūvēt biomasas (šķeldas) katlumāju ar slēgtu šķeldas noliktavu, svariem un izbūvēt piebraucamo ceļu. Izstrādājot detalizētu projektu, konstatēts, ka nepieciešama deviņu koku ciršana.

Apstādījumu uzraudzības komisija, apskatīja situāciju dabā un secināja, ka piecu koku ciršanai, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem, nav nepieciešama pašvaldības atļauja. Ņemot vērā būvprojekta nozīmību un to, ka tas vēl ir izstrādes stadijā, lai rastu pēc iespējas labākus risinājumus, sabiedrības viedoklis nepieciešams par četru koku nozāģēšanu – trauslo vītolu, purva bērzu, parasto priedi un parasto gobu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koku foto fiksācijas un detalizētāku informāciju par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām un projekta risinājumiem skatīt: koku ciršanas apspriešanas planšetē (skatīt PDF failu: https://faili.liepaja.lv/Publikacijas/Slimnicas2_koku_plansete.pdf)

Publiskās apspriešanas anketu līdz 23. novembrim var aizpildīt elektroniski pašvaldības vienoto pieteikumu sistēmā pieteikumi.liepaja.lv vai drukātā formātā pašvaldības iestāžu Klientu apkalpošanas centrā Peldu ielā 5. Elektroniskās anketas priekšskatījums pieejams: https://pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/alNwa08zYThzZ0Q2OStnZ2l0b0MzQT09/. Lai iesniegu savu viedokli pieteikumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu).

Publiskās apspriešanas laikā koki Slimnīcas ielā, par kuru nociršanu iedzīvotāji ir aicināti izteikties, ir marķēti ar košas krāsas auklu vai lentu, kā arī uz vietas izvietota informatīva publiskās apspriešanas planšete. Planšete klātienē apskatāma arī pašvaldības iestāžu administratīvajā ēkā Peldu ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Apstādījumu uzraudzības komisija pieņems galējo lēmumu par koku ciršanu.

Jau informēts, ka šī gada jūlijā SIA “Liepājas enerģija”, izstrādājot būvniecības ieceri “Šķeldas noliktavas un katlu mājas būvniecība Slimnīcas iela 2” lūdza Apstādījumu uzraudzības komisijai lemt par koku ciršanu, par ko tika organizēta sabiedrības viedokļa noskaidrošana. Izstrādājot detalizētu projektu, konstatēts, ka nepieciešama vēl deviņu koku ciršana, lai varētu izbūvēt šķeldas noliktavu, katlu māju un tam nepieciešamo infrastruktūru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.