Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā aizvadīta “Digitālā nedēļa 2022”

Pagājušajā nedēļā visā Latvijā norisinājās informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2022”. Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs kopā ar sadarbības partneriem iedzīvotājiem piedāvāja 12 klātienes un tiešsaistes pasākumus digitālo prasmju pilnveidei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas Digitālās nedēļas programma bija veidota tā, lai piedāvātie pasākumi būtu interesanti visām iedzīvotāju grupām, tai skaitā semināri bērnu vecākiem un pedagogiem, kuri izmanto platformas Eliis.lv vai E-klase, uzņēmējiem, lai iepazīstinātu ar biznesa analītikas sistēmu Flex BI, pašnodarbinātajiem – par grāmatvedības organizēšanu sistēmā pats.lv, kā arī senioriem par bankas pakalpojumu pieejamību viedierīcēs, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Kopumā visos pasākumos piedalījās vairāk kā 300 interesenti. Vislielākais dalībnieku skaits bija tiešsaistes seminārā “Grāmatvedības sistēma pašnodarbinātajiem pats.lv”. – 61 dalībnieki, otrs apmeklētākais pasākums bija tiešsaistes seminārs “Eliis sistēma Tavam pirmsskolniekam” – 50 dalībnieki un trešais pieprasītākais bija seminārs “Kādus trikus izmanto hakeri, lai ievilinātu Tevi savā mājaslapā” – 38 dalībnieki. Uz pārējiem tiešsaistes pasākumiem tika saņemts līdzīgs pieteikumu skaits, kā arī pieprasītas bija klātienes praktiskās nodarbības.

Pēc semināru apmeklēšanas dalībnieki aizpildīja pasākuma novērtējuma anketu, sniedzot daudz pozitīvu komentāru par apmeklētajiem tiešsaistes semināriem un klātienes nodarbībām. Īpaši pozitīvas atsauksmes tika saņemtas par tiešsaistes semināru, kur tika apskatīts kā hakeri cenšas ievilināt savās mājas lapās, lai izkrāptu personu datus un par semināriem, kur varēja apgūt jaunas zināšanas par ikdienā praktiski izmantojamiem IKT rīkiem. No novērtējuma anketām var secināt, ka iedzīvotāji labprāt vēlētos šādus informatīvi izglītojošus seminārus regulāri un novērtē piedāvāto iespēju bezmaksas pilnveidot daudzveidīgas prasmes. Sadarbības partneri, kuri vadīja Metodiskā centra organizētos pasākumus, dalījās ar praktiski noderīgiem informatīviem materiāliem, kurus dalībnieki saņēma, lai varētu izmantot konkrētās ikdienas situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Senioru vidū ļoti interesanti un noderīgi šķita AS “Swedbank” Kurzemes filiāles vecākās klientu apkalpošanas speciālistes Kristīnes Ziemeles vadītie tiešsaistes semināri par finanšu drošību digitālajā vidē un par bankas pieejamību datorā un telefonā. Liepājas seniori iesaistījās Digitālās nedēļas ietvaros organizētajos pasākumos un atzina, ka labprāt pilnveidotu savas digitālās prasmes arī turpmāk piedaloties gan klātienes, gan tiešsaistes pasākumos.

Senioru kluba “Jaunliepājas dzirkstele” pārstāves izvelējās tiešsaistes semināru par bankas pakalpojumiem vērot klātienē, Metodiskā centra telpās un labprāt iesaistījās diskusijās un dalījās pieredzē par to kā ikdienā lieto telefonu un datoru. Kā atzīst seniora kluba dalībniece Rita Seļezņeva: “Man ļoti patika, tieši tas, ka varējām būt kopā un diskutēt, seminārs bija interesants, daudz ko zināju, bet nekad nav par lieku atsvaidzināt zināšanas. Labprāt nākšu vēl uz pasākumiem, jo šeit ir laba atmosfēra.” Savukārt Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” Pusceļa mājas vadītāja Solvita Stalidzāne atzīst, ka šādi pasākumi ir ļoti vērtīgi un noderīgi visām iedzīvotāju grupām un arī Pusceļa mājas iemītnieki labprāt klausījās tiešsaistes seminārus, jo arī viņu ikdienā tehnoloģijas ieņem gana lielu lomu, gan strādājot ar datoru, gan telefonu. Mājas iedzīvotājiem bija iespēja sanākt kopā un vērot tiešsaistes pasākumus uz lielā ekrāna un savā starpā pārrunāt jauniegūtās zināšanas.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs saka lielu paldies ikvienam Digitālās nedēļas dalībniekam, kurš piedalījās pasākumos un sadarbības parteriem – AS ”Swedbank” Kurzemes filiālei un Kristīnei Ziemelei, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātei, Liepājas pilsētas Centrālai zinātniskai bibliotēkai – paldies Gitai Švarcei un Marlēnai Šēnbergai, E-klase.lv – paldies Kristapam Slokenbergam, Eliis.lv – Gintai Bergmanei, NIC.lv – Danai Ludvigai, pats.lv – Janai Kohno un Viktorijai Ļicovai un Flex BI – paldies Dacei Kvalbergai.

Šogad Digitālā nedēļa Latvijā notika jau trīspadsmito gadu un to organizēja Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas Asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem. Tā Latvijā tika organizētas Eiropas kampaņas “ALL Digital Weeks 2022” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.