Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā ar iedzīvotāju vērīgumu izglābj mazu bērniņu, kurš atvēris dzīvokļa durvis un devies plašajā pasaulē

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika saņemta informācija par gadījumu, kur tiek pārkāpts Bērnu tiesību aizsardzības likums. Liepājā, bērnu laukumā tika atrasts pusotra gada jauns zēns, kuš pats saviem spēkiem bija attaisījis dzīvokļa durvis un, nevienam nemanot, izgājis ārā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

19.augustā ap pulksten 08.10 Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Tosmares mikrorajonā bez pieaugušo uzraudzības bērnu laukumā atrodas aptuveni divus gadus jauns zēns. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un informācija apstiprinājās. Lai novērtētu bērna veselības stāvokli, likumsargi izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kuri bērnu apskatīja un secināja, ka bērns ir vesels un hospitalizēt viņu nav nepieciešams. Likumsargi sāka skaidrot, no kuras mājas un kāpņu telpas bērns būtu varējis iziet. Noskaidrojot māju un kāpņu telpu, likumsargi apstaigāja dzīvokļus, līdz tika noskaidrots, no kura dzīvokļa bērniņš bija devies ārā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Dzīvoklī atradās 11 gadus jauna meitene, kurai bija uzdots bērnu pieskatīt un laikā, kad viņa bija aizmigusi, viņas radinieks, pusotra gada jauns zēns, pats attaisīja durvis un izgāja ārā no daudzdzīvokļu mājas. Valsts policijas amatpersonas no meitenes noskaidroja zēna mammas telefona numuru, sazvanīja viņu un viņa ieradās dzīvesvietā. Noskaidrots, ka laikā, kad sieviete bija darbā, viņa bērna pieskatīšanu uzticēja savai 11 gadus jaunai radiniecei. Jāatzīmē, ka pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma, vecākiem ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnes.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 200 eiro.

Likumsargi izsaka pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notiekošo. Tāpat Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem – ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.