Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atklās mākslinieka Arta Butes izstādi

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunajā izstāžu zālē (Alejas ielā 18) piektdien, 8. septembrī, pulksten 16 tiks atklāta mākslinieka un gleznotāja Arta Butes izstāde “ARTisCOOL!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde atklāj mākslinieka un gleznotāja A. Butes unikālo pieeju mākslai, kas izkristalizējusies vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā. Ievērojamais latviešu mākslinieks piedāvās apskatīt apbrīnojamas gleznas, kas iepriecinās gan mākslas kritiķus, gan skatītājus. Butes darbos iekļautas atsauces uz pagājušo laikmetu – jūgendstila un Art Deco mākslu, kuru meklēšana var izvērsties par īpašu izklaidi erudītam skatītājam. Izstādē būs apskatāmi darbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā, kā arī vairāki Arta darba inventāra elementi un viņa veidotais scenogrāfijas makets Liepājas teātra izrādei “Aija”. J.Jaunsudabiņš, O.Krodera režija (1986), portālu “ReKurZeme” informē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

A. Bute ir dzimis 1958. gadā un viņš ir viens no prestižākajiem latviešu māksliniekiem, kas ilgu laiku guvis slavu ar savu oriģinālo stilu un ārkārtīgi precīzo darbu izpildījumu. Viņa darbi piesaista uzmanību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, un viņa gleznas ir pieprasītas daudzās privātkolekcijās.

Artis Bute glezno gan figuratīvas kompozīcijas, gan izteikti ornamentālus un abstraktus darbus, ievērojot līdzsvaru un precizitāti detaļās. Lai gan viņa darbu kompozīcijas nerada telpas ilūziju, tās palīdz izpaust priekšplāna, vidējā un aizmugures plāna attiecības, radot spēcīgu vispārinātu sajūtu un noskaņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes “ARTisCOOL!” darbi tika radīti uz kartona, izmantojot akrila krāsas un laku. Katrs darbs ir precīzi izpildīts ar spilgtiem krāsu kontrastiem un izteiksmīgām līnijām, kas uzrunā un aizrauj skatītāju.

A. Bute ir piedalījies daudzās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, turklāt viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā un daudzu privātkolekcionāru īpašumā. Viņš veidojis virkni personālizstādes, kā arī veidojis scenogrāfiju daudzām Latvijas teātru izrādēm.

Izstāde “ARTisCOOL!” MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zālē Alejas ielā 18 būs apskatāma līdz 10. oktobrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.