Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atklās papildinātās realitātes projektu, kas ar animācijām iedzīvinās Liepājas sienu gleznojumus

Ceturtdien pulksten 19 Liepājas informācijas tehnoloģiju (IT) jomas profesionāļu tīklošanās pasākuma “IT Waffle Meetup” laikā tiks atklāts papildinātās realitātes projekts “Wall Art Liepaja AR”, kas ar animācijām iedzīvinās Liepājas sienu gleznojumus, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notiks “Coworking Liepaja” telpās, Friča Brīvzemnieka ielā 7, un tajā varēs uzzināt par idejas īstenošanas gaitu, lietotnes izstrādi un darba tehniskajiem izaicinājumiem, ka arī citām IT jomas aktualitātēm.

“Wall Art Liepaja AR” ar animāciju palīdzību iedzīvina Liepājas sienu gleznojumus. Risinājumu izstrādājuši Liepājas IT speciālisti un digitālās mākslas veidotāji – programmētājs Arturs Vītiņš un grafiskā māksliniece Agnese Damberga.

Par daļu no Liepājas kultūras identitātes kļuvuši vairāki sienu gleznojumi, kas izdaiļo Liepājas ēku fasādes, objektus un zīmīgas pilsētas vietas. Mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju ar papildinātās realitātes palīdzību, atklāt animētus stāstus virs Liepājas sienu gleznojumiem, iedzīvinot tos un radot lietotni, kas ļauj skatīt trīs Liepājas sienu gleznojumus ar papildinātās realitātes elementiem. Projekts tapis sadarbojoties Liepājas Tehnoloģiju klastera profesionāļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētvides mākslas risinājumi kā sienu gleznojumi jau iepriekš padarījuši Liepāju pievilcīgāku ielu mākslas un modernās kultūras cienītājiem. Digitālo inovāciju parka īstenotais projekts “Wall Art Liepaja AR”, izmantojot mūsdienīgus risinājumus kā papildinātā realitāte, vērš uzmanību uz pilsētas unikālo jaunrades garu un piesaista cilvēku uzmanību dažādiem nestandarta apskates objektiem.

Kultūras objektu pieejamība ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, padara mākslas darbus saistošākus jauniešiem, tehnoloģiju un unikālas mākslas pieredzes cienītājiem. Izstrādāta lietotne ar kuras palīdzību būs iespējams jaunā dimensijā aplūkot liepājniekiem jau labi pazīstamus trīs mākslinieka Ulda Rubeža sienu gleznojumus – lielformāta sienas gleznojumi “Pegazs” Kuršu ielā 21, “Vārna” Vecajā ostmalā 55, “Kvantu kaija” Juliannas pagalmā, Kuģinieku ielā 5.

Ar izstrādātās lietotnes palīdzību, aplūkojot minētos objektus, tie tiks iedzīvināti ar dažādiem papildinātās realitātes elementiem. Animācijas būs skatāmas, lejupielādējot lietotni “Wall Art Liepaja AR”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šodienas lietotne “Wall Art Liepaja AR” būs pieejama lejupielādei “Google Play” un “Apple App Store”.

Lietotne “Wall Art Liepaja AR” izstrādāta projektā “Liepājas sienu gleznojumi papildinātajā realitātē” ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Projekta mērķi ir veicināt radošas, intelektuālas un inovatīvas vides attīstību Liepājas pašvaldībā radošo nozaru pārstāvju profesionālai izaugsmei, kā arī attīstīt zināšanu kopumu, kas sekmē digitālo pratību, ļaujot tehnoloģijas izmantot kā efektīvu profesionālās darbības un satura jēgpilnu patērēšanas palīglīdzekli.

Digitālo inovāciju parks atklāts 2020.gada augustā Liepājā ar mērķi apvienot digitālo un informācijas tehnoloģiju jomas speciālistus un popularizēt šīs jomas attīstību un nostiprināšanu sabiedrībā, atbalstīt inovatīvas un tehnoloģiski orientētas uzņēmējdarbības attīstību un izaugsmi, jaunu darba vietu radīšanu, kā arī rosināt jaunatnes interesi inovatīvo tehnoloģiju uzņēmējdarbībā un digitālo prasmju attīstībā.

Biedrība vēlas arī atbalstīt inovatīva un tehnoloģijās orientēta biznesa attīstību, radot jaunas darba vietas IT jomā, veicinot sadarbību gan starptautiskā mērogā, gan izglītības un uzņēmējdarbības sektorā, kā arī organizējot pasākumus, kas iepazīstina ar IT jomas iespējām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.