Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atsākas jauniešu forums “Mana nākotnes pilsēta”

Visu oktobri Liepājas valstspilsētas pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu izglītojamie vecumā no 6 – 13 gadiem aicināti iesaistīties pilsētas attīstības procesos, radot idejas un praktiskus risinājumus, kā pārveidot un dot otru dzīvi Liepājas Metalurga bijušajām industriālajām būvēm, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes mērķis ir radīt idejas industriālo būvju pārveidei, pilnveidot metodiku, kā jaunākā vecuma izglītojamajiem attīstīt radošās domāšanas prasmes nākotnes pilsētvides objektu veidošanā, kā arī rosināt jaunu radošo iniciatīvu veidošanos izglītojamo darbībā. Aktivitātei izglītības iestādes var pieteikties līdz 10. oktobrim, aizpildot anketu – https://saite.lv/sgr.

11.oktobrī plkst.15.30 pedagogi, kuri būs pieteikušies, aicināti piedalīties klātienes ekskursijā bijušā Liepājas Metalurga teritorijā, lai iepazītos ar industriālajām būvēm, kuras ir radošo darbu objekti. Divu stundu ekskursiju vadīs Liepājas SEZ pārvaldes pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis. Ekskursijas laikā skolotāji varēs izvēlēties objektus, kurus piedāvās savu izglītojamo radošajiem darbiem.

Savukārt 13. oktobrī plkst. 16.00 ZOOM platformā notiks Foruma kafejnīca par radošās domāšanas metodēm, kuras varēs izmantot darbā ar skolēniem (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolotāja Juta Birzniece) un par citu valstu pieredzi līdzīgu projektu īstenošanu (Liepājas pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs). ZOOM saite tiks nosūtīta skolotājiem, kuri būs pieteikuši savus izglītojamos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 17. – 21. oktobrim pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu izglītojamie kopā ar pedagogiem veidos radošus darbus krāsainas grafikas vai kolāžas tehnikā A3 formātā par bijušā Liepājas Metalurga industriālajām būvēm – par ko varētu pārtapt šī industriālā teritorija. No 24. – 28. oktobrim Izglītības iestādēs tiks iekārtota radošo darbu izstāde, kuru, saskaņojot laiku ar pedagogu, apmeklēs Liepājas SEZ un Liepājas Būvvaldes eksperti, lai iepazītos un izvērtētu skolēnu darbus. Pēc rudens skolēnu brīvlaika, saskaņojot laiku ar skolotājiem, komisijas pārstāvji ieradīsies izglītības iestādē, lai sniegtu skolēniem atgriezenisko saiti par viņu veikumu un 2 – 3 darbi no katras izglītības iestādes tiks izstādīti kopējā radošo darbu izstādē Tirdzniecības namā Kurzeme.

Forumu organizē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas Novada fonds, Liepājas pilsētas būvvalde un Liepājas Speciālā ekonomiskā zonas pārvalde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.