Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā būs tikšanās ar mākslinieku Jāni Grabovski

Liepājas Latviešu biedrības namā līdz 30. aprīlim skatītāji aicināti aplūkot Jāņa Grabovska gleznu izstādi “Metamorfozes”. Tikšanās ar izstādes autoru notiks 4. aprīlī pulksten 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būdams profesionāls mūziķis, Jānis Grabovskis mērķtiecīgi pievērsies meklējumiem vizuālajā mākslā. Mācījies pie Kuldīgas mākslinieka Viļņa Rasas un kā autodidakts iepazinis profesionālo mākslas literatūru, aplūkojis ievērojamas mākslas kolekcijas Ermitāžā, Prado muzejā un Parīzes muzejos, regulāri iedvesmojies izstādēs Rīgā un, protams, nodevies radošajam procesam pats, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Dēliņa-Lipska.

Tieši eksperimenti ar dažādām faktūrām un materiāliem palīdzējuši izveidot savu unikālo rokrakstu. “Esmu centies izstrādāt pats savu glezniecības tehnoloģiju – veidot faktūras, izmantot netradicionālus materiālus (foliju, smiltis, metālu, zāģu skaidas, stiklu), lai ieintriģētu skatītājus. Pakāpeniski sāku pievērsties abstrakcionismam un nosacītībai. Mani interesē kontrasti, atspīdumi uz virsmām, reljefi, laukumu pārvērtības. Dažreiz meklēju filozofisku ievirzi”.

J. Grabovskis (1954) izstādēs piedalās no 1982. gada un jaunākos darbus šobrīd skatītāju vērtējumam nodod savā desmitajā personālizstādē. “Saviem šīs izstādes darbiem nosaukumus neesmu devis, ļaujot skatītājiem pilnīgu iztēles un fantāzijas brīvību. Darbi ir tikai numurēti. Vēlos radīt iespaidu, ka dažreiz no tā, ko mīdām kājām, var izveidot ko īpašu. Vai tā ir māksla – spriest jums. Svarīgs ir nevis tas, ko attēloju, bet kā attēloju…Lai jums spēcīgi emocionālie iespaidi!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar autoru pa tālruni 29228137. Izstāde ir skatāma bez maksas katru dienu no pulksten 10 līdz 19 Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.