“Liepāja” cīņā par LBL bronzas godalgām zaudē “Ventspilij”

“Ventspils” piektdien izcīnīja “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas godalgas.

Ventspilnieki savā laukumā ar rezultātu 88:77 (28:23, 23:17, 21:18, 16:19) pārspēja “Liepāju” un sērijā līdz trīs uzvarām bija pārāki ar 3-0, vēsta LETA.

Starp uzvarētājiem rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Išmaels El-Amins, bet 21 punktu un sešas rezultatīvas piespēles iekrāja Renārs Birkāns, bet 14 punktus guva Linards Jaunzems.

Liepājas vienībā ar 20 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Klāvs Dubults, kamēr Ričards Vitoļskis tika pie 15 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Pirmajās divās bronzas sērijas spēlēs “Ventspils” mājās guva panākumu ar 101:76 un viesos – ar 83:76.

“Ventspils” bronzas finālā spēlēja sesto reizi. Iepriekš četros gadījumos no pieciem ir izdevies uzvarēt, tai skaitā 2016.gada duelī ar Liepājas komandu (3-2).

Liepājnieki par bronzu cīnās desmito reizi. Iepriekš ir izdevies uzvarēt četrās sērijās no deviņām, pēdējo reizi – pērn, ar 3-1 pārspējot “Ogri”.

Šosezon Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā komandas savstarpējās spēlēs izcīnīja pa vienai uzvarai viesos (6.oktobrī “Liepāja” bija pārāka ar 102:96, 24.janvārī “Ventspils” revanšējās ar 90:70).

“Ventspils” no ceturtdaļfināla bija brīva, bet pusfinālā ar 1-3 atzina “Rīgas Zeļļu” pārākumu. “Liepāja” ceturtdaļfinālā ar 3-2 pārspēja “Ogri” un pusfinālā ar 0-3 zaudēja “VEF Rīga” komandai.

Finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 2-1 vadībā ir “VEF Rīga”.

Pērn par čempioniem kļuva “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bet cīņā par bronzu “Liepāja” ar 3-1 bija pārāka pār “Ogri”.