Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā cīnās par Baltijas jaunatnes čempionāta badmintonā medaļām

Foto no Aigara Breča arhīva

Baltijas jaunatnes čempionāts badmintonā tika izveidots pēc Latvijas, Igaunijas un Lietuvas badmintona federāciju kopīgas iniciatīvas 2018.gadā. Sacensībās tiek pieaicinātas arī citas kaimiņvalstis: Somija, Baltkrievija, Polija Krievija, Zviedrija un Ukraina. Baltijas jaunatnes čempionāts secīgi notiek kādā no trim Baltijas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2018.gadā pirmais Baltijas jaunatnes čempionāts notika Igaunijas pilsētā Tartu, 2019. gadā Lietuvas pilsētā Viļņā un 2020.gadā čempionātam bija jānotiek Latvijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz 2021.gadu, līdz pašā gada nogalē, pateicoties Liepājas pilsētas atbalstam, to izdevās noorganizēt Liepājā, LOC manēžā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Čempionātā notika gan individuālās, gan komandu sacensības. Pirmajā turnīra dienā, 27.decembrī, notika vienspēļu turnīrs, otrajā dienā, 28.decembrī dubultspēļu turnīrs un trešajā dienā, 29.decembrī, komandu turnīrs “Badminton 100” stafetes formātā.

Par Baltijas valstu čempionu tituliem vecuma grupās U14, U16 un U18 cīnījās 72 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Latviju pārstāvēja 36 juniori, tostarp arī 6 liepājnieki – Marta Heize, Žanete Grijniece, Leonardo Golovčenko, Arnolds Tiļļa, Kristofers Balodis un Lūkass Rafaels Brečs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Individuālajā turnīrā bronzas godalgu jaunākajā grupā dubultspēlēs 3 pāru konkurencē izcīnīja Lūkass Rafaels Brečs pārī ar Oskaru Bajāru no Baložiem!

Stabils starts visās trīs individuālajās kategorijās Leonardo Golovčenko, kas U16 vienspēlēs labāko astotniekā neiekļuva, taču uzvarot atlikušajās 2 spēlēs ierindojās 9.vietā. Dubultspēlēs Golovčenko pārī ar talsinieku Aleksi Emilianu Kviesi pie uzvarām netika un palika ceturtie, bet jauktajās dubultspēlēs ar Nikolu Muķieli no Siguldas maču par 7.vietu mikrotraumas dēļ nespēlēja un rezultātā 8.vieta.

Leonardo Golovčenko ieņēma stabilu vietu arī komandu mačos Latvijas U16 izlasē, kā piecu spēlētāju sastāvā spēlēja dubultspēlēs pārī ar Rolandu Bratčikovu no Valmieras un jauktās dubultspēles ar siguldieti Nikolu Muķieli. Latvijas U16 izlase visās spēlēs piekāpās saviem oponentiem: Latvija – Igaunija 57:100, Latvija – Lietuva 70:100 un Latvija – Baltkrievija 85:100, tā paliekot 4.vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

U18 grupā Marta Heize vienspēlēs ar vienu tehnisko uzvaru ieguva 10.vietu un dubultspēlēs kopā ar Žaneti Grijnieci uzvaras neieguva, tā paliekot 7.vietā.

Puišu U18 grups vienspēļu turnīrā ar vienu tehnisko uzvaru Arnoldam Tiļļam 13.vieta un dubultspēlēs pārī ar Kristoferu Balodi 8.vieta.

Baltijas jaunatnes čempionāts badmintonā ir līdz šim vērienīgākais turnīrs Liepājas badmintona vēsturē: četras dalībvalstis, Liepāju pārstāv seši liepājnieki, sacensību ilgums trīs dienas, norises vieta LOC manēža, septiņi laukumi ar TV kortu centrā, trīs dienu tiešās translācijas Youtube.com kanālā Badminton.lv un Latvijas komandu spēļu tiešraides Sportacentrs.com TV kanālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan individuālajā, gan komandu čempionātā dominēja Igaunijas un Baltkrievijas jaunieši. Latvijas jaunieši izcīnīja zelta medaļas U18 meiteņu vienspēlēs (Anna Kupča no Siguldas), U18 meiteņu dubultspēlēs (Anna Kupča & Annija Rulle-Titava no Siguldas), kā ari U14 meiteņu dubultspēlēs (Madara Gaure no Rīgas kopā ar Katerina Židoviča no Baltkrievijas).

Latvijas jauniešu izlases, diemžēl, zaudēja visās komandu spēlēs visās trīs vecuma grupās, likumsakarīgi, ka Latvijas izlases tādējādi palika pēdējās. Taču, jāatzīmē, ka vairākiem Latvijas jauniešiem izdevās uzvarēt savos stafetes posmos.

“Latvijas spēlētāju rezultāti ir likumsakarīgi, ņemot vērā to, ka šajā laikā mums ir ierobežotas iespējas trenēties, atšķirībā no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kur pat mājsēdes laikā jauniešu sports nav ticis apturēts. Baltkrievijā, piemēram, jauniešu jau divus gadus nebija izbraukuši uz starptautiskām sacensībām, taču treniņprocess uz vietas nebija apstājies,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.