Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā iepazīst Liepājas pieredzi atkritumu pārstrādes nozarē

Publicitātes foto

Piektdien un sestdien, 4. un 5. februārī, Liepājā darba vizītē viesojas Azerbaidžānas vēstnieks Elnurs Sultanovs (Elnur Sultanov), lai tiktos ar Liepājas domes vadību, iepazītu pilsētu un pārrunātu sadarbības jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā Liepājas valstspilsētas pašvaldības domē vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā domes vadība vēstniekam pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, par ostas un uzņēmējdarbības aktualitātēm, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā, kā arī pastāstīja par veselības aprūpes nozari, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Tikšanās laikā tika runāts par sadarbības iespēju stiprināšanu dažādu projektu ietvaros. Tāpat vēstniecības delegācija izrādīja interesi iepazīt Liepājas pieredzi atkritumu pārstrādes nozarē, piemēram, viesojoties SIA “Liepājas RAS”.

Pēc tikšanās domē vēstnieks apmeklēja Liepājas speciālo zonu (LSEZ) un tikās ar LSEZ vadību, kā arī aplūkoja LSEZ ostas teritoriju un iepazinās ar ražošanas uzņēmumiem. Kopā ar vēstnieku Liepājā viesojas arī Rufats Guļijevs (Rufat Gulyiev), Azerbaidžānas tirdzniecības nama direktors. Viņš delegācijai pievienojāss, viesojoties ostā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstnieks E. Sultanovs apmeklēja arī koncertzāli “Lielais dzintars”, kur tikās ar koncertzāles un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadību. LSO ir regulāra sadarbība ar Azerbaidžānas kultūras iestādēm, kā arī LSO ir bijis muzikālā tūrē Azerbaidžānā. Tiekoties ar LSO vadību, vēstnieks pasniedza dāvanu – tikai pirms dažām dienām “Sony Music Entertainment” izdotu mūzikas CD ierakstu, kur LSO uzstājas kopā ar slavenu Azerbaidžānas diriģentu Jalčinu Adigezalovu (Yalchin Adigezalov).

Vēstnieks viesojās arī Liepājas muzejā, kur tikās ar muzeja vadību un aplūkoja Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa izstādi “Darbi no Zuzānu kolekcijas”. Pēc muzeja apmeklējuma vēstnieks devās uz 17.-19. gs. interjera muzeju “Hoijeres kundzes viesu nams”. Tāpat vēstnieks viesojās arī Liepājas Universitātē (LiepU), kur tikās ar augstākās izglītības iestādes vadību. LiepU sadarbojas ar vairākām Azerbaidžānas augstskolām un Liepājā ir studējuši apmaiņas studenti no Azerbaidžānas.

Vizītes otrajā dienā vēstnieks plāno apmeklēt Sv. Trīsvienības baznīcu. E. Sultanovs ir izrādījis interesi par ērģeļu mūzikas pasākumiem un interesējās par azerbaidžāņu mūzikas un kultūras jomas pārstāvju iespējām piedalīties ērģeļmūzikas koncertos. Tāpat 5. februārī vēstnieks plāno tikties ar Eiropas kultūras galvaspilsētas radošo komandu, lai apspriestu sadarbības iespējas kultūras jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.