Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā darba vizītē viesojas Lietuvas vēstnieks Valdas Lastauskas

Pirmdien, 19. septembrī, Liepājā darba vizītē viesojās Lietuvas vēstnieks Valdas Lastauskas, lai tiktos ar Liepājas valstpilsētas pašvaldības domes vadību, kultūras nozares ekspertiem un apmeklētu Liepājas lietuviešu kultūras biedrību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā Lietuvas vēstniecības pārstāvji tikās ar Liepājas domes vadību un ekspertiem. Tikšanās laikā domes pārstāvji vēstniekam pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Vēstnieks V. Lastausks izrādīja interesi par Liepājas pieredzi Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektu īstenošanā. Sarunas laikā G. Ansiņš iepazīstināja ar vairākiem Eiropas Savienības fondu ietvaros līdz šim veiksmīgi īstenotajiem sadarbības projektiem ar partneriem no Palangas, Kauņas, Skuodas, Neringas, Klaipēdas, Kretingas, Šilutes. Piemēram, kopā ar Liepājas pašvaldības policiju pārrobežu projektu ietvaros tiek stiprināta drošība pilsētā (projekti “Safety First”, “SCAPE I” un “SCAPE II”), attīstīta iedzīvotājiem iekļaujoša vides infrastruktūra (projekti “I See”, “Active Seniors”) un realizēti citi projekti.

Kā viena no veiksmīgākajām pēdējā laika sadarbībām ar Lietuvu tika minēta uzsāktā vēsturiskās Vannu mājas pārbūve par SPA centru. Tāpat tikšanās laikā vēstnieks ar domes vadību iezīmēja potenciāli jaunas partnerības, piemēram, velo infrastruktūras no Liepājas līdz pat Lietuvas robežai attīstību, Baltijas jūras drošības stiprināšanu u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tikšanās domē vēstniecības pārstāvji devās iepazīt Liepājas 17. – 19. gadsimta interjera muzeju “Hoijeres kundzes viesu nams”, kur ar Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 un Liepājas muzeja pārstāvjiem tika pārrunātas potenciālās sadarbības iespējas kultūras jomā. Dienas noslēgumā V. Lastauskas apmeklēja arī Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” un tikās ar Liepājas lietuviešu kultūras biedrību.

Foto – Aigars Prūsis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.