Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā darbību sācis NVO izaugsmes inkubators

Otrdien Liepājā darbību sācis pašvaldības īstenotais nevalstisko organizāciju (NVO) izaugsmes inkubatora izmēģinājuma projekts, kurā apstiprināta 11 organizāciju dalība, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir stiprināt Liepājā esošo NVO kapacitāti un veicināt iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību dažādos pilsētai būtiskos attīstības procesos.

Dalībai NVO izaugsmes inkubatoram tika saņemti 17 organizāciju pieteikumi. Izvērtējot organizāciju pieteikumus projekta mērķim un atlases kritērijiem, tika izvēlētas 11 organizācijas piecās prioritārajās jomās, proti, kultūra, informācijas tehnoloģijas, digitalizācija un uzņēmējdarbības veicināšana, vide, pilsētvide un kopienu attīstība, bērni un jaunieši, kā arī sociālā un veselības joma.

Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga (LRA) uzsver, ka NVO ir nozīmīgs, taču līdz šim ne līdz galam novērtēts iespēju resurss. “Esmu gandarīts, ka Liepājas pašvaldībai ir izdevies spert milzīgu soli uz priekšu un izveidot NVO izaugsmes inkubatoru, kas galvenokārt būs atbalsts tām organizācijām, kas ir gatavas piesaistīt finansējumu apjomīgai, kvalitatīvai un nepārtrauktai savas mērķa grupas apkalpošanai. Kāpēc mums ir nepieciešami aktīvi NVO un to līderi? Jo NVO līderi ir tuvāk sabiedrībai, viņi precīzāk zina tās vajadzības un var efektīvāk reaģēt,” uzskata Roga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu un jauniešu nozarē apstiprinātas biedrības “House of Hope” un “Keep The Change”. Informācijas tehnoloģijas, digitalizāciju un uzņēmējdarbības veicināšanu pārstāvēs “Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris” un “Liepājas tehnoloģiju klasteris”. Kultūras jomā uzņemtas biedrības “Kultūrbāka” un “Fotast”. Sociālajā un veselības jomā uzņemts nodibinājums “Centra Marta Liepājas nodibinājums”, “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” un biedrība “Patvērums ģimenei”. Savukārt vides, pilsētvides un kopienu attīstības jomu pārstāvēs biedrības “Liepājas Restaurācijas biedrība” un “Radi vidi pats”.

Atklāšanas pasākums vienlaicīgi bija arī pirmā NVO izaugsmes inkubatora nodarbība, kurā organizāciju pārstāvjiem bija jāiepazīstina klātesošie ar pārstāvētās organizācijas mērķiem un aktivitātēm, galvenajiem izaicinājumiem, motivāciju un gaidām, piedaloties projektā.

Inkubācijas cikla laikā, kas norisināsies līdz 30.jūnijam, paredzēts veikt padziļinātu organizāciju darbības analīzi, nodrošināt mentoru un nozares profesionāļu konsultācijas, apzināt iespējamos finansējuma avotus un sniegt praktisku palīdzību projektu pieteikumu sagatavošanā. NVO izaugsmes inkubatora norises laikā tiks īstenotas arī trīs visu dalībnieku kopīgas tikšanās. Papildu finansiālo iespēju stiprināšanai NVO saņems arī ieteikumus savas darbības stiprināšanai un ilgtspējai, tostarp, kā pozicionēt savu darbību un informēt par to plašāku sabiedrību, domubiedrus un atbalstītājus. Liepājas pašvaldības sadarbības partneri NVO izaugsmes inkubatora izmēģinājumprojekta īstenošanā ir biedrības “NEXT” un “Impact Hub”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVO izaugsmes inkubators tiek veidots, lai sniegtu atbalstu Liepājas NVO, stiprinātu nevalstisko sektoru Liepājā un veidotu nozīmīgu attīstības platformu profesionālai un ilgtspējīgai izaugsmei.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.