Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā daudzveidīga un piesātināta Muzeju nakts programma

Sestdien, 14. maijā, no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00 Liepājas muzejs un muzeja sadarbības partneri liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvā daudzveidīgu un piesātinātu Eiropas Muzeju nakts “Mostamies rītdienai” programmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” piedalās Liepājas muzejs, Liepājas 17. – 19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, kā arī 23 Liepājas izglītības, kultūras, tūrisma un citu iestāžu pārstāvji. Šajā naktī interesenti bez maksas varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām maltītēm, iepirkties, doties ekskursijās, un izmantot citus “Muzeju nakts” īpašos piedāvājumus, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Muzeju nakts organizators, Liepājas muzejs, aicinās apmeklētājus gan muzeja dārzā, gan arī iekštelpās, un programma būs saistoša gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. “Muzeju nakti” Liepājas muzeja dārzā uz lielās skatuves atklās Liepājas Neatkarīgais teātris ar situāciju komēdiju “Viss par sievietēm”. Pēc teātra izrādes uz skatuves kāps etnoperkusionists Nils Īle un grupa “Kanisaifa”, tad skatuvi ieskandinās grupa “Willow Farm”, savukārt vakara programmu muzeja dārzā noslēgs grupa “Oranžās brīvdienas”. Tāpat visa vakara gaitā darbosies restorāna “Oskars” brīvdabas kafejnīca un karuselis bērniem.

Vienlaikus muzeja iekštelpās, Kūrmājas prospektā, apmeklētājiem bez maksas būs izdevība ne tikai apskatīt izstādes, bet arī piedalīties tetovēšanas darbnīcā, biedrības “Baringtons K2” vadītajās radošajās darbnīcās “Rītausmas spārni”, degustēt gan tēju, gan kafiju, kā arī piedalīties kafijas grauzdētavas “Curonia” kafijas pagatavošanas meistarklasē un ļauties liepājnieku un Liepājas skarto dzejas lasījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne mazāk skanīgs būs arī Liepājas 17. – 19.gs. interjera muzejs, kur apmeklētājiem būs iespēja ļauties senās mūzikas kamerkoncertam Hoijeres istabās, 20.gs. sākuma klaviermūzikai Stenderu ģimenes dzīvoklī vai senajiem dančiem ēkas iekšpagalmā.

Liepājas sirdī – Lielajā ielā 14 un Rožu laukumā – apmeklētājiem būs pieejamas gan dejas, gan atmosfēras baudīšana. Skvērā pie Liepājas Universitātes (LiepU) Lielajā ielā 14 tautas deju kolektīvi ierībinās laukumu pie universitātes ēkas, kā arī uzstāsies POP ROK SKOLA. Savukārt tie, kuri vēlas ar velosipēdu sasniegt “Muzeju nakts” galējo ziemeļu punktu, Redānu, ir aicināti plkst. 19.00 pulcēties pie LiepU velo novietnes braucienam. Velobraucējus uz Redānu pavadīs Liepājas Universitātes topošie tūrisma speciālisti.

Galerijā “Romas dārzs” būs apskatāma gleznu izstāde un baudāms stīgu instrumentu (Beata Zariņa-Blaščinska – vijole, Dita Barona – čells) koncerts. Tāpat apmeklētājiem būs atvērta “Romas beķereja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virzoties tālāk pa Zivju ielu, Liepājas pilsētas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” gan lieli, gan mazi atradīs sev nodarbi un iegūs jaunas zināšanas. Bērni varēs darboties radošajās darbnīcās, bet pieaugušie tikties ar lasītāju, rakstītāju un stāstītāju Ēriku Vilsonu. Turpat blakus, Liepājas Pētertirgū, darbosies nakts tirgus, kura laikā varēs baudīt dzērienus, ēdienus un aplūkot senlietu ekspozīciju.

Dažu soļu attālumā no Liepājas sirds savas durvis vērs ekspozīcija “Pie Miķeļa” un Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”. “Pie Miķeļa” apskatei būs pieejama Miķeļa Golta (1922-2007) ekspozīcija – gleznas un mākslinieka dzīves gājums. Turpretim koncertzālē ikviens varēs ielūkoties koncertzāles telpās nakts aizsegā, kuras tiks īpaši izgaismotas un piedalīties ekskursijās gidu pavadībā. Ekskursiju laiki: pl. 22.00; pl. 23.00 un pl.24.00.

Naksnīga rosība valdīs arī Vecajā Ostmalā, kur atvērts iepazīšanai būs arī Liepājas kultūrtūrisma objekts “Siļķu brāķis” un Liepājas SEZ pārvaldes “Jahtu osta”, kurā būs apskatāma Liepājas burāšanas tradīcijām veltīta izstāde, bet mākslas baudītājus Viesnīca Promenāde “Hotel Liepāja” priecēs ar mākslinieka Ilmāra Blumberga darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeju naktī aktīvi piedalās arī Liepājas izglītības iestādes – J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā priecēs muzejs un muzeja pulciņa dalībnieki ar saviem pētījumiem un arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina skola iepazīstinās ar izstādi–gleznošanas simpozija rezultātu Liepājas metalurgā, sniegs gleznošanas performanci un muzicēs grupa “Ede”.

Rītdienai modīsies un radošas un izzinošas darbnīcas bērniem piedāvās arī Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) un radošā studija “Uzmanību, Bērni!”.

Karostas pusē “Muzeju nakts” ietvaros gaidīs Karostas ģimeņu atbalsta centrs “Miera osta” ar radošo laternu veidošanu un apmeklētājiem atvērts būs Liepājas Karostas ūdenstornis, kas ikdienā ir slēgts. Karostas un Neatkarības kara muzejs Redanā ļaus ielūkoties izstādē un baudīt uguns šovu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras nams “Wiktorija” atzīmēs Latvijas “Vinila Dienu” un “Muzeju nakts” noslēgumā pēc pusnakts uzstāsies grupa “Lupa”, kas dibināta 2016.gadā, apvienojoties četriem labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka – alta saksafons, Dāvis Jurka – alta saksofons, “Erica Synths” efekti; Ritvars Garoza – sintezatori un “Fender Rhodes”, Valters Sprūdžs – basģitāra; Andris Buiķis – bungas, “Tempest” analogā bungmašīna. Grupas debijas skaņuplate “Sequences and Consequences” nominēta “Austras Balva 2019”, kā arī Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā “Džeza mūzika”.

“Muzeju nakts” laikā ar īpašiem piedāvājumiem pārsteigs kafejnīca “Serenāde”, restorāns “Pastnieka māja”, kurā muzicēs Jānis Šteinbergs un restorāns “Spīķeris”, kā arī kafejnīca “Čello” koncertzālē Lielais Dzintars. Savukārt veikals “Globuss Liepāja” un Zvaigznes grāmatu nams dos iespēju iegādāties grāmatas par īpašu, šai naktij veltītu atlaidi.

Arī šogad “Muzeju nakts” laikā kursēs nakts vilcieniņš “Libau Train”, nogādājot apmeklētājus dažādās norises vietās. Vilcieniņš pirmos pasažierus uzņems plkst. 19.00 pie Liepājas muzeja Kūrmājas pr. 16/18. Citviet pilsētā tā pieturvietas būs Liepājas 17. – 19. gs. interjera muzejs, Čakstes laukums, Siena tirgus autobusa pietura, Dārza un Bāriņu ielas krustojums, Rožu laukums un Lielais Dzintars. Biļete derīga visam vakaram, īpašā cena – 3 eiro.

Atgādinām, ka ieeja muzejos un dalība sadarbības partneru organizētajos pasākumos 14. maijā ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.