Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā ģimenes konflikti – sit sievām pa degunu un ar nūju pa galvu

Svētdien, 28. maijā, ap pulksten 23 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Vecliepājā, kādā īpašumā notiek ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka vīrietis konflikta laikā fiziski iespaidojis savu sievu, iesitot viņai pa degunu. Sievietei notikuma vietā neatliekamā medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama. Notikuma vietā tika pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 27. maijā ap pulksten 17.10 Valsts policijā saņemta informācija, ka Jaunliepājā, kādā īpašumā notiekot ģimenes konflikts. Likumsargi ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka starp vīrieti un viņa sievu izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis ar koka nūju iesitis sievietei pa galvu. Notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un nogādāja sievieti medicīnas iestādē. Savukārt agresors bija ieslēdzies īpašumā, atteicās atvērt durvis un nākt ārā. Likumsargi iekļuva dzīvoklī caur 1.stāva logu un aizturēja vīrieti. Pret vīrieti uzsākts administratīvā pārkāpuma process par miesas bojājuma nodarīšanu sievietei, kā arī notikuma vietā pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Valsts policija atgādina, ka policijas lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Valsts policija aicina jebkuru personu, kura saskaras ar vardarbības draudiem, rīkoties, neļaut darīt sev pāri un īstenot savas tiesības uz aizsardzību. Šādās situācijās cietušajām personām var palīdzēt arī sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas. Aicinām meklēt nepieciešamo palīdzību. Tāpat policija iedrošina arī līdzcilvēkus neklusēt par iespējamu vardarbību un ziņot policijai.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.