Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā iepazīšanās vizītē viesojas Izraēlas vēstniece Šārona Rapaporta Palgi

Publicitātes foto

Otrdien un trešdien, 11. un 12. janvārī, Liepājā iepazīšanās vizītē viesojas Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta Palgi (Sharon Rappaport Palgi), lai tiktos ar Liepājas vadību, iepazītu pilsētu un pārrunātu sadarbības jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā Liepājas valstspilsētas pašvaldības domē vēstniece tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā domes vadība vēstniecei pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, par ostas un lidostas attīstības un uzņēmējdarbības aktualitātēm, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā, kā arī pastāstīja par veselības aprūpes nozari. Kopā ar vēstnieci Liepājā viesojas arī Marika Pinķe, vēstniecības kultūras un sabiedrisko attiecību speciāliste, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Tikšanās laikā tika runāts par sadarbības stiprināšanu vispārējās izglītības un augstākās izglītības jomā. Tika arī runāts par Liepājas vēlmi attīstīt kurortoloģijas un SPA nozari. Izraēlā šī ir attīstīta joma un vēstniecība norādīja, ka ir gatava sniegt atbalstu noderīgu sadarbības partneru meklēšanā, lai arī Liepājas pilsēta varētu šo nozari attīstīt. Tāpat tika arī aktīvi runāts par alternatīvo un atjaunojamo energoresursu izmantošanas pieredzi Liepājā un Izraēlā. Vēstniece laipni aicināja Liepājas pārstāvjus paviesoties Izraēlā pieredzes apmaiņas braucienā, lai iepazītu, kā norit zaļās pārvaldības un enerģijas jomu attīstīšana Izraēlā.

Pēc tikšanās domē vēstniece apmeklēja Digitālo Inovācijas parku, tikās ar multimediju uzņēmumu “Sense Media” pārstāvjiem, viesojās koncertzālēs “Lielais dzintars” un Liepājas muzejā un tikās ar abu kultūras iestāžu vadību. Tāpat vēstniece aplūkoja 17.-19.gs. interjera muzeju “Hoijeres kundzes viesu nams” un devās uz Liepājas Universitāti, kur tikās ar augstākās izglītības iestādes vadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes otrajā dienā vēstniece devās pilsētas apskatē, aplūkojot centru un Jūrmalas parku, kā arī iepazinās ar LSEZ ostas darbu, aplūkoja LSEZ ostas teritoriju, ražošanas un Liepājas metalurga teritoriju.

Izraēlas vēstniecības un Liepājas pilsētas starpā novērojama cieša un aktīva sadarbība dažādās jomās. Tiek īstenoti dažādi projekti kultūras, izglītības un sociālās sfērās. Ciešās sadarbības rezultātā norisinās aktīva un regulāra Izraēlas vēstnieku viesošanās Liepājā.

Vēstniece Šārona Rapaporta Palgi ir apmeklējusi Liepājas ebreju holokausta 80. piemiņas gadadienu Šķēdē 2021. gada 15. decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Izraēlas vēstniecības atbalstu 2021. gada decembrī Liepājā norisinājās labdarības maratona “Dod Pieci” posms, kura laikā Toms Grēviņš izskrēja vietas, kas Liepājā ir saistītas arī ar ebreju kopienas vēsturi.

Iepriekšējā Izraēlas vēstniece Latvijā Orli Gila Liepāju apmeklēja iepazīšanas vizītē 2019. gada oktobrī. Vēstniece tikās ar Liepājas domes vadību, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas un Kultūras pārvaldes pārstāvjiem, apmeklēja Ebreju kopienu un iepazina pilsētu, kā arī apmeklēja Izraēlas mūziķa Avi Avitala koncertu koncertzālē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.