Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā ieradušies vismaz 150 kara bēgļi no Ukrainas

Foto: Linda Spundiņa/Latvijas Radio

Liepājā ieradušies vismaz 150 kara bēgļi no Ukrainas, aģentūrai LETA pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis (LRA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš gan pieļāva, ka bēgļu skaits varētu būt arī lielāks, jo viņus pašlaik galvenokārt ir izmitinājuši radi un draugi un Valsts robežsardzē viņi reģistrēsies vēlāk. Lai sniegti palīdzību kara bēgļiem, pašvaldība sadarbojas ar biedrību “Tabitas sirds”, kura sniedz pirmo nepieciešamo palīdzību cilvēkiem, kuri ieradušies Liepājā no Ukrainas.

Pašvaldība līdz šim ir palīdzējusi izmitināt 47 personas.

“Mēs saprotam, ka ar katru dienu ieradīsies aizvien lielāks cilvēku skaits no Ukrainas, tādēļ tiek plānots sadarboties ar Dienvidkurzemes novadu, kuram ir vairāk iespēju piedāvāt telpas, piemēram, bijušo Vaiņodes internātpamatskolas ēku, kur ir iespējas nodrošināt arī ēdināšanu,” sacīja Deksnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban bēgļus uz viņu mītnes vietām pašvaldībai palīdz nogādāt ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vai Pašvaldības policijas transportu, taču turpmāk būs jālemj arī par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu.

Runājot par izglītības pakalpojumu nodrošināšanu Ukrainas bērniem un jauniešiem, Deksnis norādīja, ka šie jautājumi arī tiek risināti. Pilsētā trūkst vietu bērniem bērnudārzos, tādēļ atbalstu varētu sniegt privātās izglītības iestādes vai arī bērnudārzi Dienvidkurzemes novadā.

No kara plosītās Ukrainas aizbēgušajiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka biedrības “Tabitas sirds” atrodas Grobiņā, šodien Liepājā atrastas piemērotas telpas Karostā, Imantas ielā 7, kur no pirmdienas, 14.marta, biedrība sāks darbu.

Deksnis informēja, ka tiem iedzīvotājiem, kuri vēlas palīdzēt Ukrainas cilvēkiem, ir jāinteresējas biedrībā “Tabitas sirds”, kurai ir informācija par to, kādas lietas pašlaik visvairāk ir nepieciešamas kara bēgļiem.

“Mēs apzināmies, ka bēgļu skaits palielināsies un nāksies rast risinājumus dažādiem izaicinājumiem, taču mēs esam tam gatavi,” pauda domes priekšsēdētāja vietnieks.

LETA jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.