Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā izskanēs Austrai Pumpurei veltīts koncertu cikls “Austrai 95”

Novembrī Liepājā un decembra sākumā arī Cesvainē un Sēlpilī notiks Austrasbērnu koncerti, atzīmējot leģendārās dziesminieces Austras Pumpures 95. gadadienu. Koncertu ciklā gaidāmi gan viņas audzēkņu Austrasbērnu sadziedāšanās, gan autorkoncerti. Ieeja par ziedojumiem, portālu “ReKurZeme” informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Austra Pumpure (1928-2017) Latvijas mūzikā ir devusi savu ieguldījumu visa mūža garumā, gan popularizējot komponista Imanta Kalniņa dziesmas un uzsverot tautas bagātības – latviešu tautasdziesmas, gan radot atbalstošu vidi latviešu dziesminiekiem, iedvesmojot tos radīt savas autordziesmas. Dziesminieku kustības uzplaukumu Latvijā lielā mērā veicināja tieši Austra Pumpure, mijiedarbojoties ar laikmeta notikumiem. Viņas koncerti bija pārpildīti, ap viņu pulcējās gan radošā inteliģence, gan klausītāji – vienkārši ļaudis no tautas. Austra bija “savējā”, viņa cilvēkus nešķiroja, viņa mīlēja savu publiku – ikvienu, kurš bija zālē. Viņas izpildītās dziesmas bija patvērums. Pirmie viņas audzēkņi un skatuves biedri bija Liepājas teātra jaunie aktieri, pēc tam pievienojās citi viņas talanta cienītāji, kuri vēlējās apgūt repertuāru un kuri ar laiku paši sāka radīt savas dziesmas – Ziedonis Stutiņš, Arnis Miltiņš, Agita Kaužēna, Uldis Ozols, Anta Eņģele un daudzi citi. Tā radās Austrasbērnu kustība, kas turpinās un plaukst aizvien.

Liepājā koncertu ciklā “Austrai 95” ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu notiks pieci koncerti. Ciklu aizsāks grupas “Jumis” koncerts sestdien, 4. novembrī, pulksten 18 mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē. Grupas „Jumis” sastāvā ir četri dalībnieki: Biruta Brūvele (balss), Krista Strupiša (balss, vijole), Guntars Gritāns (balss, flauta, ģitāra) un Rolands Naglis (balss, ģitāra). Imanta Kalniņa dziesmas daudzbalsīgā izpildījumā ir tās, kas šīs četras personības vieno jau vairāk kā 30 gadus, kopš grupas dibināšanas Viļānos.

Cikla turpinājumā, 9. novembrī pulksten 18 “Pegaza pagalma” viesistabā (Liepājā, Kuršu ielā 20) autorkoncertu sniegs jaunā dziesminiece Laura Vītola, bet 25. novembrī pulksten 18 Berči zālē ar savu koncertprogrammu priecēs Anta Eņģele. Īpašs notikums gaidāms 24. novembrī pulksten 19, kad Berči zālē klausītājus gaidīs Ieva Akuratere, Raimonda Vazdika un Ilze Grunte, kuras kopā ar Austrasbērnu lielo, skanīgo pulku izpildīs šī gada vasarā festivālā “Trubadūrs” Rendā sagatavoto koncertprogrammu. Savukārt, 26. novembrī pulksten 14, tieši Austras Pumpures dzimšanas dienā, skanēs tautasdziesmas folkloras centrā “Namīns”, kur uz sadziedāšanos aicina gan Austrasbērni, gan Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”. Liepājā koncerti atvērti ikvienam interesentam, ieeja par ziedojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad Liepājā pasākumi būs izskanējuši, Austrasbērni dosies izbraukumā un tiksies ar klausītājiem 2. decembrī pulksten 16 Cesvaines kultūras namā un 3. decembrī pulksten 14 Sēlpils tautas namā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.