Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepāja izveido nodibinājumu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas īstenošanai

Ceturtdien Liepājas domes deputāti pieņēma lēmumu dibināt nodibinājumu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas īstenošanai un Liepājas 400 gadu svinību sagatavošanai un realizācijai 2025.gadā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad darbības nodrošināšanai nodibinājumam atvēlēti 300 000 eiro. Tā vadība vēl tiks izraudzīta konkursā.

Nodibinājuma darbu paredzēts turpināt līdz 2028.gadam. Šodienas dome apstiprināja nodibinājuma statūtus, kuros noteikta dibinātāja un valdes locekļu atbildība un tiesības, atrunāti uzraudzības, finansējuma piešķiršanas un izlietošanas principi un citi jautājumi.

Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”) uzskata, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts būs iespēja uzlabot savstarpējo sadarbību, realizēt dažādas radošas un praktiskas idejas, stiprināt kapacitāti, veidot noderīgas starptautiskas attiecības un draudzības, stiprinot visu Kurzemi un Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodibinājumu pašvaldība uzskata par atbilstošāko organizatorisko struktūru, un šāds risinājums ticis iekļauts Liepājas pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam 2027.gadā, kas tapa, balstoties kultūras jomas, dažādu organizāciju, novadu pārstāvju, tūrisma un attīstības pārvalžu pārstāvju, dažādu jomu profesionāļu viedokļiem, kā arī citu Eiropas kultūras galvaspilsētu īstenotāju dažādās valstīs un “Rīga 2014” komandas pieredzē.

Kā uzsver pašvaldība, realizējot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta programmu laika periodā no 2023. līdz 2028.gadam, tiks īstenoti starpnozaru pasākumi, sniegts pienesums pilsētas sociālekonomiskajai izaugsmei, piesaistīta starptautiska uzmanība, veicināta tūristu plūsma, attīstīts radošo industriju sektors, kā arī īstenoti sadarbības projekti ar publisko, privāto, nevalstisko sektoru, piesaistīti finanšu resursi no dažādiem finanšu avotiem, tajā skaitā Eiropas Savienības fondiem un privātā sektora.

Deputāti nolēma nodibinājuma mērķa izpildei nodot Liepājas pašvaldības finanšu līdzekļus 300 000 eiro darbībai 2023.gadā. Katru nākamo gadu līdz nodibinājuma darbības beigām tiks apstiprināts papildu finansējums, kas tiks precizēts, balstoties uz attiecīgā gada pasākumu un norišu plānu, Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu, dažādu fondu pieejamo finansējumu, sponsoru piesaisti un citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dokumentāciju, kas saistīta ar nodibinājuma dibināšanu un tā darbības uzsākšanu, kā arī nepieciešamās dokumentācijas iesniegšanu uzņēmuma reģistrā, nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.

Domes lēmumā noteikts, ka atklātu konkursu uz nodibinājuma valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amatiem organizēs Liepājas pašvaldības izpilddirektors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.