Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā izvieto 27 uzrakstus – uz ledus atrasties ir bīstami

Foto no Komunālās pārvaldes arhīva

Ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus un pilsētas ūdenstilpņu īpatnības, Liepājas Komunālā pārvalde atgādina, ka ir bīstami kāpt un atrasties uz ledus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komunālā pārvalde jau pirms nedēļas zemledus makšķernieku visvairāk iecienītajās vietās pie Tirdzniecības kanāla un Liepājas ezera, kā arī pie Pērkones kanāla un citur, ir izvietojusi brīdinājumu zīmes – kopumā 27 uzrakstus, kas aicina būt piesardzīgiem un nekāpt uz ledus, informē pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

A. Štāls atgādina, ka meteoroloģisko apstākļu, zemūdens straumju, lietus notekūdeņu un citu faktoru ietekmē ledus uz pilsētas ūdenstilpnēm nekad nav drošs, un tāpēc ir bīstami atrasties uz ledus.

Komunālā pārvalde aicina vecākus skaidrot saviem bērniem par bīstamību un riskiem uz ledus, jo nepilngadīgie bieži vien nespēj izvērtēt situācijas nopietnību. Kāpt uz ūdenstilpju ledus, slidināties vai pastaigāties pa to ir ļoti bīstami, jo nekad nevar paredzēt, kad un kurā vietā ledus ielūzīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sevišķi tas sakāms par Liepājas ezeru un ūdenstilpnēm, kas saistītas ar ezeru – pirmkārt, par Tirdzniecības kanālu, kur ūdens strauji plūst gan uz jūru, gan noteiktos apstākļos – atpakaļ uz ezeru. Ledus ir nedrošs arī citviet, piemēram, Karostas kanālā un Pērkones kanālā, piesardzīgiem jābūt arī pie Beberliņu ūdenskrātuves.

Dažādu apstākļu ietekmē ledus kārta ir mainīga un tās biezums pat vienā ūdenstilpē atšķiras.

“Atceramies, ka ledus būs plānāks zem tiltiem, ūdens straumju sašaurinājumos, pie krastiem, ar niedrēm un krūmiem apaugušās vietās, kanalizācijas un strautu ietekās, āliņģu vietās. Liepājā visi šie faktori ir spēkā,” norāda A. Štāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki, bērniem atgādiniet, ka drošs ledus ir tikai mākslīgi veidotajās slidotavās!
Ja uz atklāto ūdens krātuvju ledus redzami makšķernieki vai citi pieaugušie, tas nenozīmē, ka ledus ir drošs. Šādi pieaugušie ir pārgalvīgi un riskē ar savu veselību un dzīvību!

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka ik gadu ziemas periodā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ledū un noslīkst.

Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvos materiālus, kuru mērķis ir izglītot un atgādināt bērniem un viņu vecākiem par drošību ziemā, īpašu uzsvaru liekot uz drošību uz ledus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.